New York’da, Brooklyn’de yağmurlu bir günde yürüyorsunuz ve canınız sıcak, güzel bir burger istedi. Bir “Shake Shack” gördünüz, girdiniz ve leziz burgerinizi yediniz. Afiyet olsun. Istanbul’da, Taksim’de yürüyorsunuz ve canınız gene sıcak, güzel bir burger istedi. Burada da bir Shake Shack gördünüz girdiniz ve leziz burgerinizi yediniz.Evet, aynen öyle. Shake Shack Türkiye’de, İstanbul’da dört şubesi ile, Türk müşterilerine mükemmel burgerlerini sunuyor.

Shake Shack, New York bazlı %100 organik burgerleri ve ağız sulandırıcı soslu patates kızartmalarıyla karşımızda. İlk başta biraz pahalı gelebilir burgerleri, normalden pahalı gerçekten de.

Shake Shack Burger

Shake Shack Burger

Ancak Shake Burger’i ve peynir soslu patates kızartmalarını, bir şişe kök birasıyla aldığınızda; verdiğiniz paraya tamamen değdiğini anlıyorsunuz.

Shake Shack Taksim

Shake Shack Taksim

Bu burgeri yedikten sonra McDonald’s, Burger King gibi alıştığınız restoranlardan yemeyi bırakmanız an meselesi. Shake Burger, aslında düşünülünce çok normal, klasik bir burger edasında. Ekmek, et, marul, domates, soğan ve sos. Ancak bu burger kesinlikle efsanevi. Bu soslar, bu lezzetler ve taze ve yumuşak  olan burger ekmeği birleşince, gerçekten de mükemmel, efsanevi bir yemek deneyimi yaratıyor. Bu lezzete,  seçtiğiniz bir sos ile servis edilmiş, tadı harika olan Shack patates ve yanında da tercihinizle sunulan bir içecek, ben tavsiyemi söylemiştim, kök birası ile  menünün tadı tartışılmaz derecede mükemmel hale geliyor.

Shake Shack, müşteri memnuniyetine de oldukça önem veren bir şirket. Girişte, sıcak bir karşılama, müşterilere iyi hizmet, her konuda yardımcı olma ve giderken de mutlaka uğurlamaları; restoranın bu açıdan da mükemmel olduğunu da bize gösteriyor. Bu karşılamayı başka bir fast-food lokantasında yada burger zincirinde bulamıyorsunuz.

Bu arada bu burger zincirinin isminin niye Shake Shack olduğunu sorarsanız, cevap gayet basit ve mantıklı. Müşteri memnuniyeti çok yüksek bir burger zinciri olduğu için satın aldığınız menüyü ayakta beklemenize gerek olmuyor. Size bir adet Shaker ve numara veriliyor. Siz ise boş bir masaya oturuyorsunuz ve bekliyorsunuz menünüzü. Menünüz hazır olduğunda Shaker’iniz titreyip ses çıkarmaya başlıyor.

Shake Shack Menu

Shake Shack Menü

Bu yöntemle yemek sırası diye bir şey kalmıyor, yani yemeğinizi almak için uzun vakitler ayakta beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Başka bir özellik ise bu lokanta, Amerika bazlı olduğu için Amerika’dan ithal içecek içebiliyorsunuz. Tabii bu özellik fiyata yansıyor ama, daha önce dediğim gibi bir şişe kök birası ile tat duyularınız daha çok zevk alabilir.

Kısaca Shake Shack, bana sorarsanız, gerek Amerika Birleşik Devletleri olsun, gerek Türkiye Cumhuriyeti olsun güzel yemek yiyebileceğiniz en iyi burger zinciri. Size de, sayın okuyucu, kesinlikle tavsiye ettiğim bir yer.

Leave a Reply