Dünyada binlerce, milyonlarca insan yaşıyor. Herkesin farklı zevkleri var demek zor, evet ama doğru olan da bu. Çünkü insanların farklı yaşam yarzları ve yaşamlarının gittiği farklı yollar doğrultusunda, kendi kişiliklerini yontmaları herkese özel bir şey.

Özellikle son zamanlarda birçok marka ve ürünü çok sık görür olduk. Ünlü bot markaları Moon Boot ve Ugg ya da herkesin bildiği teknoloji markası Apple, süper araç markası BMW ve daha pek çok farklı marka bu bahsettiğim sık gördüklerimize örnek. Çoğu markalar sadece halkın bir kısmı tarafından satın alınabiliyor ki bu da bazı kesimler üzerinde antipati yaratabiliyor ancak bir aksesuar var ki bu durumun tersini gösteriyor- herkes seviyor ve her bütçeden insan kullanabiliyor. Bu güzelim aksesuar tabii ki şapkalar.

Şapkalar, uzun zamandır halk arasında yeni bir trend. Sokağa çıktığınızda dikkat ederseniz çoğu kişinin başında bir şapka var. Kalpak, bere, kep, sekiz köşeli şapka, kovboy şapkası, eski model şapka ve daha birçok farklı model. Ben de bu yazıma şapkaları konu etmek istedim ve size bazılarını tanıtmaya çalışacağım.

Kep şapka: Cap şapkalar ilk olarak Amerika’da ortaya çıkmış ve bütün dünyaya yayılmış bir şapka türüdür. Asıl görevi, gözlerimizi güneşten korumak olsa da bu dönemlerde her yerde, özellikle çatı altında bile kullanılıyor. Tabii herkes farklı bir şapka arıyor kendine. Bazıları büyük ve geniş şapkaları tercih ederken, bazıları da klasik beyzbol tarzı kep takıyor. Sadece modelleri değil; aynı zamanda üstünde ne yazdığı, şapkanın desenleri de herkes için önemli. Üstünde ister bir beyzbol ya da basketbol takımının amblemi olsun, ister bir mesaj veren yazı olsun…

image

Kalpak: Özellikle son günlerde hava çok soğuk ve rüzgarlar önüne gelen her şeyi dondurur durumda. Peki sizi ve sizin başınızı en iyi ne koruyabilir? Bir kalpak. Tarihi eskilere dayanan kalpak, özellikle son senelerde çok ünlü oldu. Her türlü kalpağı görmek mümkün. Uzun kalpak, küçük kalpak, kep tarzı kalpak, önünde farklı simgeler olan kalpaklar…

image-2

Kovboy şapkaları: Son zamanlarda beyazperdeye gelen Holywood filmleri nedeniyle ünü arttıkça artmış olan kovboy şapkaları çoğu ünlü markanın mağazasında yerini aldı. Dolayısıyla çoğu kişinin başında da görüyoruz. Her yaştan insanın ilgi duyduğu bu şapkalar da gerçekten işe yarar ve güzel görünümlü şapkalar.

image-3

Leave a Reply