‘Farklı Tatlar’ yazı dizisinin ikinci kısmını okumaktasınız. Bu yazı dizisinin birinci bölümünden başlamanızı tavsiye ederim. Farklı Tatlar’ın bu bölümünde, sizlere yine Amerika Birleşik Devletleri’nden farklı tatlar tanıtacağım; ama bu sefer konumuz yiyecekler değil, içecekler. Lafı daha fazla uzatmadan başlayalım.

Coca Cola Vanilla

Coca Cola Vanilla

Coca Cola Vanilla

Coca Cola markasını hepimiz öyle ya da böyle tanıyoruz. Günde binlerce litre tüketilen ve sudan sonra en fazla içilen içeceklerden biri. İçen herkes, niye bu içecek bu kadar seviliyor diye mutlaka bir defa kendine sormuştur. Tabii bu soruyu sorduktan sonra, internetten de bakmış olabilirsiniz, acaba bu Coca Cola niye bu kadar satıyor diye. Cevabı bizim ülkemizde farklı, Amerika Birleşik Devletleri’nde farklı. Niye diyecek olursanız, bizim ülkemizde sadece Coca Cola’nın klasik versiyonu satılmakta. Kısa bir süre önce Migros, Coca Cola Lime‘ı getirdi ve ne yazık ki pek tutmadı. Tabii Coca Cola Zero ve Coca Cola Light‘ı saymazsak. ABD’de ise bu marka, birçok çeşit Coca Cola olduğu için ayakta. Bunlardan biri Coca Cola Vanilla. Bu içecek, Türk damak tadına tamamen uygun ve her zamanki Coca Cola tadına vanilya tadını da ekliyor. Bu şekilde içeceğin tadı, daha iyi ve kalıcı oluyor. Vanilya tadı Coca Cola’nın tadına yumuşaklık kattığı için de, kola  içmek çok daha iyi bir hal ve keyif alıyor.

 

Mountain Dew

Mountain Dew

Mountain Dew

Mountain Dew‘u, aslında Türkiye’de pek çok kişi biliyor. O kadar ünlü bir içecek ki; neredeyse bütün dünyada satılıyor ama Türkiye’de pek yok. Neden daha çok satılmadığı hakkında bir fikrim yok ama; yine bazı küçük yerlerde bulmak mümkün. Bu içecek de bir gazlı içecek ve içerisinde inanılmaz derecede şeker var. Bu nedenle, fazla tüketirseniz gereğinden fazla kalori kazanırsınız. Pek çok çeşidi olan Mountain Dew; limonata tarzında biraz ekşi ve dediğim gibi aşırı tatlı. Amerika Birleşik Devletleri’nde oyuncu yakıtı diye de geçiyor bazı yerlerde; çünkü içtiğinizde size fazla kafein yüklemeden enerji veriyor.

Bir sonraki farklı tatlar bölümünde, daha da farklı tatlar tanıtacağım sizlere.

Yazının birinci bölümü: http://www.gazetebilkent.com/2015/01/26/farkli-tatlar/

[box_light]

Kaynakça:

mattsoncreative.com

cu.pepsico.com

[/box_light]

 

 

Leave a Reply