Geçen günlerde herkesi şaşkına çeviren ve aynı derecede sevindiren bir haber bomba gibi medyaya düştü. Benim en beğendiğim filmler arasında olan ‘Azınlık Raporu’ filminin de yönetmenliğini üstlenen dünyaca ünlü Amerikan yönetmen Steven Spielberg, yeni filmi için bu sefer sürpriz bir isme teklif götürdü. Bu isim ise hepimizin tanıdığı ünlü ses sanatçısı ve oyuncu Yavuz Bingöl.

Şarkıcılıktan oyunculuğa mükemmel bir geçiş yapan ve rol aldığı yapımlardaki başarısıyla da adından sıkça söz ettiren Bingöl, bu durumda Nuri Bilge Ceylan imzalı “Üç Maymun” filmindeki performansıyla, dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün de dikkatini çektiğini söyleyebiliriz. Böylece Türk oyuncularının hayallerini süsleyen Hollywood yolculuğu Yavuz Bingöl için başlamış oldu.

Film hakkında henüz geniş kapsamlı bilgi verilmese de, şunları söylememiz mümkün:

Steven Spielberg, çoğunlukla tercih ettiği oyunculardan biri olan Tom Hanks’le birlikte hayata geçirmeyi planladığı “Şehit” adlı film projesi olan bir Filistin-İsrail hikayesini beyazperdeye taşıyacak; Yavuz Bingöl ise bu filmde Filistin’de şehit düşen bir adamı canlandıracak.

Spilberg’le masaya oturmaya hazırlanan ve yakın çevresine ‘başıma talih kuşu kondu’ diyen Bingöl, şimdilerde heyecanla projenin hayata geçmesini bekliyor. Biz de başarılarının devamını diliyor ve Hollywood’a daha fazla Türk sanatçı göndermeyi umut ediyoruz.

Leave a Reply