3

“Sesim güzel” ya da “Piyano çalıyorum yıllardır.” veya “Saksafonla doğaçlama olarak neler neler ortaya çıkarırım.” diyor ve kendine güveniyorsan; tam sana göre bir yarışma var.

Amatör ya da yarı profesyonel olarak müzikle ilgileniyorsun veya bir toplulukta mı yer alıyorsun? 30 yaşın altındasın, caz,  pop caz, blues, R&B, soul veya funk türlerinde müzik yapıyorsun ve sesini duyurmak mı istiyorsun; o zaman 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek Genç Caz konserlerinde sahnede olmaya ne dersin? 13. kez düzenlenen ve genç müzisyenleri teşvik etmeyi amaçlayan festivalde sahnede olma şansını yakalamak için yapman gereken, grubunla kaydettiğin demo kayıtlarını ve  http://iksftp.com/genccaz-basvuruformu-2015.pdf adresinden doldurduğun başvuru formunu 24 Nisan saat 17.00’ye kadar festival ofisine; yani İKSV, Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane adresine ulaştırmak.

Topluluğun veya grubun repertuvarı; adayların kendi özgün bestelerinin yanı sıra, caz standartlarının veya başka parçaların yorumlarından da oluşabilir.  Festivalde sahne alacak olan grupları müzisyen Elif Çağlar, müzik yazarı Feridun Ertaşkan, müzisyen Ferit Odman, müzik yazarı ve yapımcı Hülya Tunçağ, müzik yazarı Murat Beşer, müzisyen Önder Focan, müzik yazarı Sevin Okyay, gazeteci Sedat Ergin ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin’in içinde bulunduğu Genç Caz Seçici Kurulu belirleyecek.

Başvuruların arasından seçilecek sekiz topluluk, 10 Mayıs Pazar günü Salon İKSV’de yapılacak değerlendirme konserine çağırılacak. Seçici kurul, on beşer dakikadan oluşacak canlı performansları izleyerek 22. İstanbul Caz Festivali’nde yer alacak dört topluluğa karar verecek. Kazananlar, festivalin ‘Parklarda Caz’ etkinliği kapsamında düzenlenecek ücretsiz Genç Caz konserlerinde performans sergilemeye hak kazanacak. Genç cazcılara kapılarını sonuna kadar açan bu festival kaçmaz. Yeteneğim var, caz benim alanım, grubum da var diyorsan; kendini göstermen için işte fırsat. Müzikle kalın!

2

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply