ms1Efendi duruşuyla tanınan şarkıcılardan biri olmasının yanı sıra, yaptığı aranjeler ve bestelerle de müzik piyasasının yaratıcı ve üretken isimlerinden Mustafa Ceceli’nin yeni albümü ‘Kalpten’; geçtiğimiz ay müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki şarkılarını “Sonsuza yolculuk ederken kendi dünyamdan sızanlar” diye tanımlıyor Ceceli. Birçok ünlü ismin katkıda bulunduğu Kalpten, 14 şarkıdan oluşuyor. Albümdeki şarkılar sırasıyla: Hüsran, Islak İmza, Aşkım Benim, Pervane, İlle de Aşk, Kiraz, Gül Rengi, Ah Yıllar, Askersin, 17 Milyon, Kalpten, Alem Güzel, Kucak Kucak ve Ceceli’nin Türkiye’de ‘Je t’aime’ şarkısıyla tanınan Fransız şarkıcı Lara Fabian’la yaptığı düetin olduğu Al Götür Beni. Her albümünde olduğu gibi, bu albümdeki bütün şarkıların düzenlemesi de Mustafa Ceceli’ye ait.

‘Kalpten’ albümünde; “Sezen Hanım ders kitabı gibidir.” diye değerini hep vurguladığı Sezen Aksu’nun sözü ve bestesine imza attığı iki parçanın yanı sıra; Aksu’nun cover bir şarkıya da yazdığı sözler yer alıyor. Islak İmza, Aşkım Benim, İlle de Aşk ve Ah Yıllar; albümde dinlemeye doyulamayacak Sezen şarkıları. Albümde Sezen Aksu’nun oğlu Mithat Can Özer de ‘Kucak Kucak’ isimli şarkısıyla dikkat çekiyor. Ravi İncigöz, Hüseyin Boncuk, Sadık Karan gibi önemli bestecilerin de albümde şarkıları var.

Tüm bunların yanı sıra; bence albümün sürprizi Mustafa Ceceli’nin eşi Sinem Ceceli’nin, ‘Gül Rengi’ isimli şarkıda eşine vokal yapması. Daha önce hiç şarkı söylemediğini dile getiren Sinem Ceceli, ”Bu şarkıyı öyle çok beğendim ki, ben de eşimle söylemek istedim.” diyerek eşine destek verenler arasında yerini almış. Mustafa Ceceli, albümde iki tane Azeri şarkısı da yorumlamış.

İlk klibi, benim albümde en sevdiğim ‘Hüsran’a çekmişler. Klibi henüz izlememiş veya şarkıyı dinlememiş olan varsa, şuradan ulaşabilir:

http://www.youtube.com/watch?v=mL2IqOziskU 

Her müzisyenin veya şarkıcının tanınmasını sağlayan bir dönüm noktası vardır. Mustafa Ceceli, kendi dönüm noktasını bir gazeteye verdiği röportajda şöyle anlatıyor: “Birincisi Ozan Doğulu. Yaptığım projeleri dinlettiğimde, “Gel bakalım bize ne katacaksın?” dedi. Kardeşinin albümünde şarkı emanet etti. 22 yaşındaydım. ‘Aklım Karıştı’ şarkısını düzenledim ve beğendiler. 2. dönüm noktam Sezen Aksu oldu, bana kattığı şeyleri tarif edemem. Gerçek anlamda öğretmenim ve beni yetiştiren insandır. “Oğlum dik dur, karnını içine çek, ağzını aç.” derdi.”

‘Kalpten’ ; romantik, lirik ve aynı zamanda bu duygu yoğunluğu içinde umudu aşılayan bir albüm olmuş. Müzik piyasasındaki duruşuyla çok takdir ettiğim Mustafa Ceceli’nin bu albümünün hak ettiği değeri görmesini umuyorum. Yolu aydınlık olsun. Müzikle kalın!

ms

Leave a Reply