hadise1

Üç sezondur yayınlanan “O Ses Türkiye”de jüri üyesi olmasından bu yana ününe ün katan Hadise, üç yıllık hazırlık sürecinden sonra nihayet, 4 Ağustos’ta yeni albümü “Tavsiye”yi yayınladı. Bu üç yılda, benim de daha önce katılmış olduğum, “O Ses Türkiye” sayesinde hep ekran önünde oldu. Aynı zamanda “Biz Burdayız” ve “Visal” gibi single’lar yayınlayıp müzik çalışmalarına da devam etti. Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albümün prodüktörlüğünü ve çıkış parçası olarak seçilen “Nerdesin Aşkım” klibinin yönetmenliğini Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz yaptı. Albüm fotoğraflarındaki stil danışmanı ise yine ailesinden biri olan kardeşi Derya Açıkgöz. Derya Açıkgöz’ü de tebrik etmek lazım, seçilen kıyafetler bence albüme uygun olmuş. Son yıllarda farkettiğim bir şey var: Müzik piyasasındaki ünlülerin birçoğu prodüktör veya menajer olarak ailesinden kişilerle birlikte çalışmayı tercih ediyor.

İskender Paydaş’ın süpervizörlüğünde hazırlanan “Tavsiye” albümü, dokuz şarkı ve iki remix’ten oluşuyor. Şarkılar sırasıyla; “Yaz Günü”, “Nerdesin Aşkım”, “Prenses”, “Bu Aralar”, “Tokat”, “İstisna”, “Çok Yaşa”, “Tavsiye”, “Youlum Işığı”, “Tavsiye (Street Fabulous Remix)”, “Yaz Günü (Street Fabulous Remix)”. Albümün çıkış parçası “Nerdesin Aşkım”‘ın sözü Alper Narman’a, müziği Onur Özdemir’e ve düzenleme ise İskender Paydaş’a ait. Klibi hala izlememiş olanlar için:

Albümdeki “Prenses”şarkısının girişiyle şarkının devamı çok farklı, yani aranje olarak sürprizli bir şarkı…Albümdeki  slow ama oldukça vurucu bir şarkı olan “Bu Aralar” benim favorilerimden. Albümü aldığınızda Hadise’nin albümünde emeği geçen herkese yazığı bir kısa teşekkür yazısını görüyorsunuz. Bu teşekkür yazısını bilemeyeceğim ama albüm fotoğrafları çok güzel. Fotoğraflar Emre Ünal imzası taşıyor. Tabii ki fotoğrafların güzel olmasında makyaj ve saç tasarımının da payı büyük. Hadise’nin saç tasarımı Serkan Aktürk ve makyajı ise Ali Rıza Özdemir’e ait. Albümde Hadise vokal koçu olarak Youssef Chellak ile çalışmış ve öyle görünüyor ki vokal koçunun Hadise şarkıları yorumlarken kattığı çok şey olmuş.

Albümdeki şarkılar için benim yorumuma gelirsek; her şarkı hit olabilicek diye düşünüyorum. Yani, albümdeki hiçbir şarkı kenarda köşede kalmayacak gibi görünüyor. Her şarkı üzerinde oldukça emek harcanmış. Diğer birçok pop albümünden farklı olarak, bence şarkıların çoğu Avrupa sound’unda. Her albüm şarkıcıların için sonu bilinmez bir yolculuk.  Hadise bu yolculukta istediği yere varabilecek mi, göreceğiz. HadiseTeam’in yani Hadise hayranlarının gözü aydın. Albümün de yolu açık olsun. Müzikle kalın!

bu2hadise3

 

Leave a Reply