Leyla The Band Sahneye Çıkmaya Hazırlanıyor!

580064_483960928324377_1993930533_n
Televizyonda bugüne kadar yayınlanan Bizimkiler, İkinci Bahar, Yılan Hikayesi, Asmalı Konak, Çemberimde Gül Oya gibi pek çok dizi yayınlandıkları dönemlerde oldukça konuşulan işler oldular. Bugün bile özlemle bahsettiğimiz bu diziler zamanla yerlerini senaryoları birbirine benzeyen, uzun soluklu dizilere bıraktılar. Özgün başlayıp tekrarlarla sona eren dizilerden dolayı birçok insan televizyonla arasına mesafe koydu. Bu kıtlığın yaşandığı dönemde bir efsane hayatımıza girdi “Leyla ile Mecnun”. Bu zamana dek Fuzuli’nin eseri onlarca kez yorumlanmıştı. Oysa TRT’de 2011’in Şubat ayında yayınlanmaya başlayan “Leyla ile Mecnun” bu zamana kadar yapılmış birçok işten farklıydı. Doğal espriler, denenmemiş şakalar, bitmeyen absürlükler, en doğal Leyla ile Mecnun aşkı ve tadına doyulmaz şarkılar. Bu yıl üçüncü sezonunu tamamlamaya yaklaşan dizi bu zamana kadar dilimize “Bu Kıza Kadar”, “Falan Filan”, “İstersen”, “Vay Be” gibi özgün yazılmış şarkılarla birlikte yeniden yorumlanan “Eksik Bir Şey Mi Var?”, “Sende mi Leyla”, “Doktor” şarkılarını doladı. Zaman zaman ekip şarkıları üçerli, beşerli söyledi kimi zamansa dizinin Mecnun’unu Ali Atay’ı öne sürdü. Gündeme yaptıkları göndermeler, alternatif buldukları kelimler, hareketler, doğaçlamalar..Tek tek bütün oyuncuların pırlanta gibi parladığı gerek oyunculuk, gerek sesle farkındalık yaratan ekip yaptıkları işle çoktan fenomen oldular ve Türk dizi tarihinde hiç unutulmayacak bir işe imza attılar.

Leyla+the+Band

 Şarkıları öylesine içten yorumlayan bu adamları gördükçe ve dinledikçe insanlar “bir grup kursalar ya” diye içlerinden geçirdiler çoğu kere. Bütün iyi dilekler ve niyetler kabul oldu ki geçen ay bir grup kurduklarını öğrendik Leyla ile Mecnun ekibinin. Çeşitli olaylar sebebiyle sabit kalamayan ve her sezon oyuncu değişikliğine uğrayan “Leyla’ya” ithafen kendilerine “Leyla The Band” adını vermişler bu parlak adamlar. Çıkış parçaları “Yokluğunda” ile konuşulanlar listesine hızlı bir giriş yapan ekibin ikinci şarkısı “ Aşk Bitti”de bir o kadar etkileyiciydi. Çoğu kimse tarafından Türkiye’de alternatif bir grup ‘olacak’ olarak nitelendirilen Leyla The Band’de davuldan Onur Ünlü, klavyeden Osman Sonant, perküsyondan Sarp Aydınoğlu, basgitardan Serkan Keskin, klarnetten Sarper Aksoy, gitarların birinden Fırat İkisivri, diğerindense grubun vokali de olan Ali Atay sorumlu.

I8P5q9a

İlk konserlerini 21 Mayıs’ta İstanbul Jolly Joker’de gerçekleştirecek ekip, 3. konserlerini 30 Mayıs’ta Ankara Jolly Joker’de verecek. İstanbul konserinin biletleri çoktan tükendi, Ankara için hala bilet varken, bence şansınızı daha fazla zorlamayın. Ankara’yı 30 Mayıs’ta ziyaret edicek grup kimbilir bir daha Ankara’ya ne zaman gelir. Sadece bu farklı adamların sahnedeki sinerjilerini görebilmek için bile gidilebilecek bu konserde hem duyguyu hem keyfi sonuna dek yaşayacağımı tahmin ediyorum.

“Korkma benden, gidiyorum

Sen uyurken, ölüyorum

Yakın değilsin, göremezsin

Masum değilsin, ağlayamazsın”

Bu sözler sizi ikna etmek için yeterli olmalı!

Biletler burada http://www.biletix.com/etkinlik/PLA64/ANKARA/tr

İyi eğlenceler

Leave a Reply