Usta tiyatro ve sinema oyuncusu Erol Günaydın, geçtiğimiz pazartesi günü kalp yetmezliği nedeniyle kaldığı hastanede hayatını kaybetti. 79 yaşındaki usta meddah, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu.

Bugün Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanan Erol Günaydın, cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda eşinin yanına defnedildi. Sanat hayatını birçok ödül ve başarıyla taçlandıran ustanın naaşının üzerine koyu taraftarı olduğu Galatasaray’ın bayrağı serilirken, Derya Baykal ustayla özdeşleşen meşhur şapkayı bıraktı.

Sahneye konuşma yapmak üzere önce Tuncel Kurtiz çıktı. Kurtiz; “O büyük ve ölümsüz bir enerjidir. Sahnenin bir ucundan diğerine yürüdüğünde seyirci ayaklanırdı. Ölüme inanmıyoruz; bahar ülkesine açılan bir kapıya gidiyor. Güle güle Günaydın, seni hiç unutmayacağız dostum…” diyerek ustaya son vedasını etti.

Tuncel Kurtiz’in ardından Derya Baykal, Demet Akbağ ve Ferhan Şensoy’un da söz aldığı törende Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Erdal Özyağcılar, Rasim Öztekin ve birçok tiyatrocu da ustalarına son görevlerini yapmak üzere oradaydı.

Sevimli, enerjik, güler yüzlü bir insandı usta, biz sevenlerinin tiyatrolardan, ekranlardan tanıdığı kadarıyla. 80’ine merdiven dayamış bir delikanlı…

Meral Okay, Müşfik Kenter, Neşet Ertaş, Berkant, Erol Günaydın ve dahası. 2012 yılında hayata veda eden ustalar; Türkiye’nin doğayenleri, birer birer bırakıp gittiler sevenlerini. Başımız sağolsun, huzur içinde yat usta!

Leave a Reply