Geçtiğimiz yaz aylarında Atv’de yayınlanan ve büyük bir ilgi görmüş olmasına rağmen 14. bölümünden sonra izleyicilerine veda eden 5’er Beşer isimli program, İnsanlar Alemi adı altında yepyeni kadrosu ve bölümleriyle 3 Mayıs Star Tv’de tekrar seyirci karşısına çıkacak.

Programı kısaca özetleyecek olursak; Aziz Güngör Esen (Ali Sunal), Beşeriyete Giriş adlı bir kişisel gelişim kitabının yazarıdır. Kitabının tanıtımı için bir grup oyuncu ile anlaşmış ve oyuncular kitapta bahsi geçen konular üzerine kısa skeçler oynar. Hakkı (Okan Çabalar), yetenekli ve bir o kadar da komiktir; İsmail (Alper Kul) ise tam bir Aziz Hoca yalakasıdır, Sinem (İrem Sak); güzel, yetenekli ve komik ve son olarak Bengi Su (Mine Tugay),- da burnu havada bir oyuncudur.

Beşeriyete Giriş adlı kitabında insanların toplum içindeki ve kendi içlerindeki hal ve davranışları konu edilmiştir ve Aziz Hoca bu tür konuları, oyuncularının oynaması üzerine inceler ve anlatır. Atv’de geçtiğimiz yaz yayınlanmaya başlayan 5’er Beşer, büyük ilgi görmüş olmasına ve gayet iyi reyting toplamış olmasına rağmen 2012 yılının başlarında yayından kaldırıldı.

Neye uğradıklarını şaşıran izleyici aylarca bu programdan bir haber bekledi ve nihayet beklenen an geldi ve 5’er Beşer artık İnsanlar Alemi adıyla bu Nisan ayında çekimlerine başladı. Facebook üzerinden yaptıkları açıklamaya göre, İnsanlar Alemi’nde; Ali Sunal, Okna Çabalar, İrem Sak önceki programdan devam eden oyuncular. Mine Tugay’ın neden devam etmediği bilinmiyorken, kadroya yeni dahil olanlardan biri ise ünlü oyuncu ve müzisyen olan Erdem Yener. Yener, zaten Atv döneminde birkaç kez konuk oyuncu olarak yer almıştı. Kadroya yeni dahil olan bir diğer oyuncu ise Aylin Kontante.

İnsanlar Alemi, 5’er Beşer isimli önceki formatında izleyicileri gayet memnun etmişti, bakalım şimdi Star Tv’de neler yapacaklar. İlk bölümünü iple çekiyoruz.

Leave a Reply