Avatar serisi Korra’nın efsanesi ile kaldığı yerden devam ediyor! Avatar: The Last Airbender bittiğinde Korra’nın filmi açıklanmıştı zaten. Korra’nın hikâyesi Kral Ozai ile Prenses Azula‘nın ölümünden 70 yıl sonra geçiyor. Güney Su Kabilesi’nden olan ve hava dışındaki elementlerin kontrolünü öğrenen Korra, Aang ve Katara‘nın oğlu Tenzin’den hava bükmeyi öğrenmek için ders almaya, Republic City’ye geliyor. Republic City steampunk vari, 1920’ler ya da 30’lardan kalma bir şehre benziyor. Bu şehirde, bükücülerle sıradan insanlar barış içinde yaşamakta; ancak bükücülere karşı halkta oluşan huzursuzluk yeni Avatar Korra’nın işini zorlaştırıyor. Daha olgun bir seri gibi gözüküyor bence. Bakalım Avatar: Legend Of Korra nasıl olacak?

Nickelodeon’ın başkanının yaptığı açıklamaya göre; kahramanımız Korra bu kez asabi, özgür ve dünyanın sorumluluğunu üstlenmeye hazır bir Avatar. Ateş, su ve toprak elementlerinde ustalaşmış, fakat hava elementinde de ustalaşması gerekmekte. Karakter oluşturulurken, kısmen de olsa özgün dizideki Avatar Kyoshi’den esinlenilmiş. Aang’ın macerasını tekrarlamamak için dizi Cumhuriyet Şehri (Republic City) adındaki bir yerde geçiyor.

Şehrin bir çizimi dizinin duyurusuyla birlikte yayınlanmıştı zamanında. Republic City’nin tasarısında ise Shanghai’dan ve 1920 -1930’ların Hong Kong, Manhattan ve Vancouver’ından esinlenilmiş. Dizide Korra, Avatar Aang ve Katara’nın oğlu olan üstad Tenzin’den hava bükmeyi öğrenecek ve şehirdeki bükücü karşıtı devrimcilerle uğraşacaktır.

Serinin tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;
http://www.youtube.com/watch?v=54srZLuYfb0

Leave a Reply