Ekranların fenomen yarışması O Ses Türkiye bu gece itibariyle son buldu. Yarışmanın kazananı ise Murat Boz’un takımından Oğuz Berkay Fidan oldu. Yarışma başladığı zamanlarda Murat Boz’un takımında finale kalabilecek bir yarışmacı olarak diğer jüri üyelerinin de dikkatini çekmişti Oğuz Berkay Fidan. Küçük yaşına rağmen (95 doğumlu ) gösterdiği performansla herkesin ilgisini çekti ve yarışmanın en güçlü şampiyonluk adaylarından biri olduğunu gösterdi.

Ayrıca Oğuz’un bu kadar başarılı olmasının altındaki bir başka nedende tabii ki Murat Boz faktörü olsa gerek. Yarışmayla birlikte Murat Boz’un popülaritesinin artması ve oldukça fazla olan hayran kitlesinin Boz’un daha da yakından tanınmasıyla iyice arttığını söylemek sanırım yanlış olmaz. Oğuz Berkay Fidan, her hafta yapılan halk oylamalarında Murat Boz fanlarının en fazla oy attığı yarışmacı oldu.

Her hafta biraz daha yükselen performansı ve buna bağlı olarak artan hayran sayısı onun Murat Boz’un yolundan gittiğinin en önemli göstergelerinden biri. Bir televizyon izleyicisi olarak yaptığım küçük bir araştırma bu ismi daha uzun süreler boyunca duyacağımızı göstermekte.

En son olarak da şunu belirtelim; Murat Boz vereceği konserlerde onu da izleyici karşısına çıkarırsa şaşırmamak lazım. Yazıyı da bir dilekle bitirelim; umarım daha önceki yarışmalarda unutulanlar gibi olmaz ve inşallah yeni bir Murat Boz olma yolunda emin adımlarla ilerler.

Tebrikler Oğuz Berkay Fidan!

Leave a Reply