Yönetmenlik koltuğunda Ali Levent Üngör’ün oturduğu “Mevsim Çiçek Açtı” filmi 2011 yılının Kasım ayında çekilmeye başlandı ve tam 5 ay sonra vizyona girdi. Film; oyuncu kadrosunda Kerem Alışık, Yavuz Bingöl, Mehtap Bayri ve Deniz Oral gibi önemli isimleri barındırıyor.

Film, reklamı çok fazla yapılmadığından çok büyük bir gişe başarısı elde edecekmiş gibi durmuyor ancak sinema sektöründe en umulmadık filmler bile büyük gişe başarıları elde edebiliyor. Bunun için bekleyip görmek en iyisi.

Filmin konusuna gelince: Nazmi, karısı Çiçek ve kızları Mevsim ile Almanya’da yaşamaktadır. Nazmi, karısını sürekli dövmektedir. Devlet, Mevsim ve Çiçek’i himayesi altına alır ve bir kuruma yerleştirir. Çiçek burada tanışıp yakın arkadaş olduğu Esra ile aynı eve taşınmaya karar verir ve bir gün Asaf’ın taksisine binmeleriyle hayatları farklı bir boyut kazanacaktır.

Film; gerek gerçek bir yaşam hikâyesinden alınmasıyla, gerekse kullanılan Türk motifleriyle seyircinin ilgisini bir hayli çekeceğe benziyor. Ayrıca filmdeki oyunculuklar da bir o kadar olay yaratacağa benziyor.

Filmle ilgili diğer bütün bilgileri filmin internet sitesinde bulabilirsiniz. Herkese şimdiden iyi seyirler.

Leave a Reply