Geçtiğimiz Salı akşamı yani 6 Mart’ta Nilgün Belgün ve Ali Poyrazoğlu çiftinin oynadığı “İyi Günde, Kötü Günde” adlı tiyatro oyununa gittim. Tiyatro başlamadan önce salonda eski şarkılar çalıyordu ve bir nostalji havası yaratılmıştı.

En başta oyunculukların ve senaryonun harika olduğunu belirtelim. Hem Nilgün Belgün hem de Ali Poyrazoğlu gerçekten muhteşem birer oyuncu ve rollerinin hakkını sonuna kadar veriyorlar. Buna ek olarak senaryonun güzelliği, kullanılan replikler, yapılan atıflar izleyenleri fazlasıyla eğlendiriyor. Ayrıca oyunda kullanılan materyallerin (birkaç tane resim, iki sandalye, bir bulut) azlığı da izleyiciyi sıkmayan bir diğer ayrıntı.

Oyunun konusuna gelecek olursak aşkın matematiği üzerine kurulu bir oyun bu.”Bekar, nişanlı,yeni evli,kavgalı, küs ve boşanmış.” Aşk üzerine bol kahkahalı bir oyun. Aşkın her türlü halini gözler önüne seren bu oyunda başka oyuncu yok; ancak Leyla ve Savaş’ın yaratmış olduğu bazı karakterler de var.

Oyunun sonunda Ali Poyrazoğlu çok güzel bir konuşma yaptı ve izleyiciyi ne kadar iyi bulduğunu anlatıp alkışlattı. Tam dolu salonlarda oynamak çok zevkli olduğu kadar da zor; çünkü o kadar seyirciyi etkilemek ve hepsinin ilgisini çekmek gerçekten çok zor. Ancak hem Nilgün Belgün hem de Ali Poyrazoğlu oyunculuklarıyla, mimikleriyle, her şeyleriyle süper bir ikili oluşturmuş ve bu uyum sayesinde de kolaylıkla seyirciyi etkilemeyi ve güldürmeyi başarabilmişlerdir.

Bu oyunu herkes izlemeli, herkesin hem kendinden bir şeyler bulabileceği hem de çok eğleneceği bir oyun. Şimdiden iyi eğlenceler…

Leave a Reply