Flamenko Ankara Derneği tarafından 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 6. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, biri hariç belirlenen tarihlerde gerçekleştirilmişti. Ancak 1 Kasım’da sahne alması planlanan dünyaca ünlü flamenko sanatçısı, piyanist Ariadna Castellanos, kasırgadan dolayı Amerika’dan gelememiş ve programı ertelenmişti. İşte beklenen program 21 Kasım akşamı 20.00’de Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İspanyol asıllı sanatçı, genç yaşından beri çok parlak bir kariyere sahip olmuş. İngiltere Guildhall School of Music ve Amerika Berklee College of Music’te Cumhurbaşkanlığı bursuyla okumuş. Aynı zamanda bu bursa layık görülen tek İspanyol sanatçı olması da dikkat çekici. Flamenko ve caz ezgilerini birleştirerek ve klasik metodu doğaçlamalarıyla renklendirerek bambaşka bir tarz yaratmış ve tüm dünyanın beğenisini toplamıştır.

Bu konserinde de Castellanos’a vokalde Juan Debel, perküsyonda Bandolero ve dansta Isaac de los Reyes eşlik edecek.

1 Kasım’da yapılması planlanan etkinliğin ertelenmesi ve 21 Kasım’da gerçekleştirilecek olması belki bizim için ikinci bir şanstır. Kaçırdığımız fırsat tekrar karşımızda; bu haberi okuyan ve okumayan herkesi flamenkonun cazibesine ortak olmaya davet ediyorum.

Festival hakkında daha fazla bilgiye http://www.flamenkofest.net/index.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Flamenko severlere duyurulur!

Leave a Reply