Ankara Sinema Derneği, Türkiye’de sinema sanatının geliştirilmesi, bu konuda duyarlılığın arttırılması ve Türk sinemacılığının uluslararası platformda tanıtılması için birbirinden önemli işler yapıyor. Bunlardan dikkate değer ve pek sıra dışı bir tanesi de “Gezici Festival”.  Ankara Sinema Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, 18. kez yola çıkacak olan gezici sinema festivali, yolculuğunu Sinop’ta tamamlamadan önce, 30 Kasım – 6 Aralık arasında Ankara’da mola verecek.

Festivalde, Cannes, Berlin, Rotterdam, Locarno gibi dünyanın önemli film festivallerinde yer alan filmlerden derlenen bir “Dünya Seçkisi” izleyicilerle paylaşılacak. Aynı zamanda, festivalin “Türkiye Sineması-2012” adlı bölümünde, bu sene izleyiciyle buluşan Türk filmleri ve yönetmenleri sanatseverlerle bir araya gelecek. Festivalde bu yıl sürpriz bölümler de yer alıyor. Bizden duymuş olmayın ama “Tuncel Kurtiz’in En Sevdiği Filmler”, “Savaşla Büyümek”, “Üretim Hatası” ve “Larry Jordan Toplu Gösterimi” bu sürprizlerden birkaçı olabilir.

Gösterimler Kızılay Büyülü Fener Sineması ve Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festivale dair detaylı bilgi ve programa, festivalin resmi web sayfasından, Twitter hesabından  ya da Facebook adresinden ulaşabilirsiniz.

Sinemaseverlere duyurulur!

Leave a Reply