Okurlara genel bir bilgi vermek adına Bilkent Müzik Kulübü nedir, nelerle uğraşır?

“BMK aslında kampüs içerisinde müzik ile ilgili tüm aktiviteleri organize eden ve gerçekleştiren tek kulüp. Bahar şenliklerinde sahne alacak grupların seçimi, elemeleri ve ayarlamalardan, her cuma Marmara’da gerçekleşen –en azından her hafta olması için çabalıyoruz- konserlerin ayarlanmasına kadar tüm müzik aktiviteleri BMK tarafından gerçekleştiriliyor.”

Peki katılım?

“Bir MEC değiliz nüfus açısından, genellikle sadece ilgilenenlere hitap eden bir kulübüz, müzikle ilgilenen veya ilgilenmek isteyenlerden oluşan bir grubumuz var.”

Birçok kulüp için okul yönetiminin desteği özellikle para hususunda önemli bir konu. Bilkent Müzik Kulübü bu açıdan ne durumda?

“Geçen sene gerçekleştirilen RockFest zorlu geçmiş olsa da, yeni konsey seçimlerinden, daha iyi bir iş birliği için umutluyuz. Okul desteği çok büyük bir kulüp olmadığımız için arzu ettiğimiz kadar değil elbette ama BMK kendi içinde tek bir amaca -müzik- odaklanmış olduğu için tek bir çerçevede iş yapabiliyoruz; ki maddi yardım sıralamasında bir iki basamak düşmemize sebep oluyor.”

Gelelim yılın konularından birine: Mayfest 2012’nin akıbeti çok tartışılan konulardan biri oldu. BMK’nin yeni Mayfest formatı ile ilgili verebileceği bilgiler nedir?

“Bu sene geçmiş senelerdekilerden farklı bir yol izlenecek. Etkinlikleri ve haliyle şenliğin kendisini tek bir alana sınırlamak yerine tüm kampüse yayılması planlanıyor. Elbetteki gün boyu müzik ve hatta sokak çalgıcıları gibi yeni bir iki fikrimiz de var.”

Son olarak sayılı günü kalan etkinliğiniz, söyleşi ve workshop haftası…

Son derece heyecanla beklediğimiz ve büyük ilgi olmasını beklediğimiz bir etkinlik olmasını planlıyoruz. 16-20 Nisan tarihleri arasında birçok sürpriz isimle bir çok workshop ve söyleşi gerçekleştireceğiz. Cenk Eroğlu ve Akın Bağcıoğlu gibi bir çok müzisyen etkinlik boyunca sevenleri ve ilgilenenleri ile buluşmak üzere kampüste bulunacaklar.”

Leave a Reply