Bilkent’te P&G Business School Semineri

80 milyar dolarlık cirosu ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan P&G, 18 Ekim Salı günü, bünyesinde staj yapma ve işe girme olanaklarıyla ilgili bir seminer vermek üzere Bilkent’teydi. Operational Research Kulübü’nün katkılarıyla üniversitemize gelen P&G ekibi, iş hayatı ve özellikle P&G bünyesinde çalışma ve staj olanaklarıyla ilgili son derece bilgilendirici bir seminer verdi.
Pazarlama, satış, lojistik, üretim ve AR-GE gibi birbirinden farklı konularda P&G bünyesinde Türkiye çapında üst yönetim kadrolarında görev yapan yerli yabancı konuşmacılarıyla kariyer ve meslek seçimi konusunda çok faydalı olan bu seminerde üniversitemiz Bilkent de dâhil olmak üzere ülkemizin farklı üniversitelerinin farklı bölümlerinden mezun katılımcıları görmek mümkündü. Seminere Bilkentli öğrencilerin katılımı
da oldukça yüksekti. Henüz otuzlu yaşlarında olup P&G Türkiye’de pazarlama ya da benzer bir başka birimin müdürlüğünü üstlenmiş başarılı katılımcıları gören Bilkentli öğrencilerin ilgisi görülmeye değerdi. P&G bünyesinde staj yapmak ya da iş başvurusu yapmak isteyenler P&G
Live Classes ya da P&G Live Event’lere http://www.pgbusinessschool.com/ adresinde 1 Kasım tarihine kadar başvurabililer.

Seminerin içeriğinde P&G gibi büyük şirketlere iş veya staj başvurusunda bulunulduğu takdirde ne gibi bir strateji izlenmesi ve mülakatlarda nelere dikkat edilmesi ile ilgili faydalı bir sunum da vardı. Seminer, öğrencilerin P&G temsilcileriyle birebir konuşup sorularını yöneltebilecekleri samimi bir kokteyl ile sonlandı.

Leave a Reply