TDP Özel Çocuklarla Buluştu!

Özel Olimpiyatlar Vakfı, Özel Bilkent Lisesi öncülüğünde ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri ortaklığında gerçekleştirilen atak etkinliğinde farklı vakıflardan ve özel eğitim merkezlerinden 150 özel çocuk Bilkent Üniversitesi’nde misafir edildi.

3 Aralık Pazar günü düzenlenen ve Bilkent Üniversitesi Doğu Kampüs’te 2 spor salonunda gerçekleştirilen etkinlikte amaç özel çocuklarla vakit geçirip, onlara yönelik oyunlar oynamak ve hep birlikte eğlenmekti.

“Hayatımda çok nadir insan bana bu kadar saf duygularla ve içten sarılmıştır. O kadar güzel kalpleri var ki!”

 

 

 

TDP gönüllülerinin gözetiminde kendileri için özel olarak hazırlanan top kaçırma, halkadan geçme, basketbol gibi oyunları hiçbir kural olmadan kendi istedikleri gibi oynayan çocuklar, gönüllerinden geldiğince eğlenip vakit geçirdiler.

TDP gönüllüleriyle gün boyunca yapılan etkinliklerde özel bir bağ kuran çocuklar gün bitince evlerine dönmek istemezken, TDP gönüllüleri de onlarla geçirdikleri zamanın hiç bitmemesini dilediklerini ve gerçekten çok özel ve eğlenceli bir etkinlik olduğunu dile getirdiler.

 

 

 

Etkinliğe katılan çocukların gerçekten çok özel, ilgi isteyen, tertemiz yürekli çocuklar olduklarını paylaşan TDP Eş Genel Koordinatörü Büşra Koç düşüncelerini “Hayatımda çok nadir insan bana bu kadar saf duygularla ve içten sarılmıştır. O kadar güzel kalpleri var ki! Akşama kadar birlikte hem çok eğlendik hem de günün sonunda bize bu duyguları yaşattıkları için çocuklara minnet duyduk.” şeklinde ifade etti.

 

 

Leave a Reply