Bilkent Üniversitesinin en köklü oluşumlarından birisi olan Toplumsal Duyarlılık Projeleri bir yardım kampanyasıyla daha yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Kampanyayı düzenleyen Gönüllü Eğitim Projesi(GEP) ve Üniversite Personeline Destek Projesi(ÜPDP), sosyo-ekonomik durumu dershaneye gitmeye ya da okul derslerinin yanında ekstra özel ders almaya yetmeyecek çocuklara eğitim verip aynı zamanda onların hayatlarına dokunmayı, gelecekleri için onlara rol model olmayı, vizyon kazandırmayı, onları bilime ve teknolojiye ısındırmayı amaçlıyor.

Ancak ne yazık ki 2017 yazında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen yasaklı yayınlar listesi projelerin kütüphanelerinde yer alan pek çok kitabın işe yaramaz hale gelmesine neden olarak ciddi bir kitap eksiği yaratmış durumda.

Bu sorun karşısında en güzel desteği Bilkent öğrencilerinden alabileceğine inanan proje gönüllüleri 1 Kasım – 3 Kasım tarihleri arasında A ve N binası önünde kuracakları stantlarda Bilkentlilerin yardımlarını bekliyor olacaklar.

Çalışmanın yanında, çocuklara kitap okuma sevgisini aşılamayı hedefleyen projeler kapsamında, ders kitaplarının yanı sıra okuma kitapları da kampanya süresince stantlara bırakılabilecek.

Yardımlara ek olarak; bu yardımları çocuklara ulaştırıp onları dersleri açısından desteklemek isteyen, sahada çalışacak proje gönüllü adayları ve kitap desteği sağlamak isteyen Bilkentliler yıl boyu GEP proje koordinatörü Elif Kevser Arslan’a (kevser.arslan@ug.bilkent.edu.tr) ve ÜPDP proje koordinatörü Ender Yılmaz’a (menderryilmaz@gmail.com) ulaşabilirler.

Leave a Reply