Politik Düşünce Suriye’yi konuşuyor!

politik

Politik Düşünce Kulübü dönemin 3. tartışma toplantısında Suriye Meselesini masaya yatırıyor.

 

Tarih ve siyaset yolculuğu devam ediyor !

‘’Politik Düşünce Kulübü’’ bayramın ardından Tartışma Toplantılarına kaldığı yerden devam ediyor. Yoğun ilgi gören, Gezi Parkı olaylarının ve Demokratikleşme Paketinin tartışıldığı yılın ilk 2 toplantısının ardından 3 yıldır     Türkiye ve dünya gündeminin tepesinden inmeyen, bir ülkenin iç meselesi olmaktan çıkıp, küresel ve derin bir krize dönüşen Suriye iç savaşını ve Türkiye’nin çok tartışılan Suriye politikasını masaya yatırıyor…

3 yıla yakın zamandır devam eden, on binlerce insanın yaşamını yitirmesine, milyonlarca insanın büyük mağduriyetler yaşamasına sebep olan, başta Türkiye olmak üzere, çevre ülkeleri doğrudan etkileyen, tüm dünyanın bu konu üzerinden bölünmesine yol açan ‘’ Suriye iç savaşı’’ Politik Düşünce’nin bu haftaki tartışma konusu olacak.

Türkiye’nin adeta bir iç meselesi haline gelen, Gezi Olaylarından, Kürt Sorununa kadar bir çok iç politika konusuna doğrudan etki ettiği iddia edilen. Hükümetin en çok tartışılan politikalarından birisi olan Suriye Meselesini farklı görüşlerin zenginliği içerisinde, saygın ve seviyeli bir ortamda tartışmak isteyen tüm Bilkentliler bu toplantıya davetli.

Suriyeli sığınmacı kamplarından, Reyhanlı saldırısına, düşürülen uçaklardan, yaşanan acı katliamlara kadar son dönemin en karmaşık ve kritik sürecinin  irdeleneceği, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi akademisyenlerinden Dr. İlker Aytürk‘ün katılımıyla yapılacak Politik Düşünce Kulübü toplantısının yine tarih ve siyasete ilgi duyan Bilkentlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor.
Konu ile ilgili bilgilerini geliştirmek, fikirlerini paylaşmak isteyen herkesi 23 Ekim Çarşamba günü saat 17:40 da B 206 numaralı sınıfa bekliyoruz.

Dünü bilip bugünü anlayabilmek için…

Leave a Reply