Adsız

Türkiye’de yaşayan şanslı bir kesimiz bizler. Ama zor, ama kolay yollardan geçip üniversite öğrencisi olabildik. Başarılı ve imkanları geniş bir üniversitenin öğrencileriyiz. Elimizde, çoğumuzun yokluğunu hiç bilmediği için kıymetini de anlayamadığı pek çok fırsat var. Ancak, çevremizde öyle çocuklarımız var ki bizim yaşadığımız hayatı yaşamak ve sahip olduğumuz imkanlara sahip olabilmek onlar için bir hayal.

ODTÜ İLKYAR, işte bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yola çıkmış üniversite öğrencilerinin heyecanını taşıyan bir topluluk.

Köy çocuklarına okuma isteğini aşılamak, onlara birer üniversiteli rol model olabilmek için hiçbir politik veya kişisel kaygı taşımadan yola çıkan bu öğrenciler; şu güne kadar pek çok duyarlı çalışmada bulundular. Köy okullarına yaptıkları kitap yardım kampanyaları, bilim otobüsü projeleri, çevre bölgelerde yaptıkları eğitim çalışmaları bunlardan sadece birkaçı.

kon Bu hafta sonu ise, köy çocuklarına yardım amaçlı ODTÜ Kemal Kurdaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde bir konser düzenliyorlar. Başarılı saz sanatçısı Cengiz Özkan’ın sahnede yer alacağı etkinliğin tüm geliri, yatılı bölge okullarında okuyan çocuklar için yapılan kitap yardımı kampanyasına bağışlanacak.

10 Mart Pazar günü, saat 20.00’de gerçekleşecek konserin biletlerini, Kemal Kurdaş Kültür ve Kongre Merkezi’nden ve ODTÜ kampüsü içinden temin etmek mümkün.

Eğer sizler de bu duyarlı projeye destek vermek ve bu keyifli konserin tadını çıkarmak istiyorsanız, pazar akşamı ODTÜ KKM’de yerlerinizi alarak bu yardıma bir katkıda bulunabilirsiniz!

https://www.facebook.com/events/347547432018678/ sayfasından, etkinlik ile ilgili detaylı bilgili alabilirsiniz.

Leave a Reply