GazeteBilkent, Bölüm Temsilciliği Seçimleri’ni kazanan isimlerle röportajlara devam ediyor. Röportaj Birimi’nden Gizem Kumbasar’ın Grafik Tasarım Bölüm Temsilcisi Ferhat Azizoğlu ile yaptığı röportajı sunuyoruz.

Kumbasar: Merhaba, öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
Azizoğlu: Adım Ferhat Azizoğlu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü 4.Sınıf Öğrencisiyim. 3 arkadaşımla beraber kurduğumuz grafik ajansıyla, birincil olarak, üniversite hayatıyla birlikte tecrübe etmek adına iş yapmaktayım.

Kumbasar: Aynı zamanda bölümünüzün temsilcisisiniz. Seçim için adaylık fikri nasıl oluştu?
Azizoğlu: Tamamen bölüm içinde hocalar ve öğrenci arkadaşlarımla olan iletişimim doğrultusunda karar verdim. Bölümümüzle ilgili sorun ve görüşleri değerlendirmek istediğim için aday olmaya karar verdim

Kumbasar: Seçim döneminde bu önemli süreç için ne gibi hazırlıklar yaptınız?
Azizoğlu: Sosyal medya ve birebir iletişimi kurarak, seçmen öğrenci arkadaşlarımın görüşlerini bildirmelerini istedim ve bölüm için yapılabilecek makul vaatler sundum.

Kumbasar: Geçirdiğimiz seçim sürecini nasıl yorumluyorsunuz?
Azizoğlu: Seçim süreci her yıl olduğu gibi hareketli ve demokratik bir şekilde geçti asıl önemli olan oy verecek öğrencilere karşı adayların sağduyulu ve saygılı olmasıdır. Seçimlerde en çok buna özen gösterdim.

Kumbasar: Seçimin kazananı olarak planlarınızı, projelerinizi öğrenebilir miyiz?
Azizoğlu: Bölüm tuvaletlerimiz, en önemli sorunların başında geliyor. İlk olarak tuvaletleri daha kullanışlı bir hale getirmek için öğrenci arkadaşlarımla beraber bu konu üzerinde durmayı hedefliyorum.
İkinci olarak masa başında uzun süreli çalıştığımız için bölümümüze toplu koltuk alımı yapmayı hedefliyordum ama bu konu ilk dönem sonu gelemeden gerçekleştirildi.
Bölümümüzü ilgilendiren birçok şehir içi ve dışı aktivite var. İşimiz tamamen görsele dayalı olacağı için, bireysel vizyonumuzu geliştirmek adına çeşitli aktiviteler düzenlemek veya katılımda bulunmak, biz öğrenciler için tasarımlarımızda daha efektif sonuçlar doğurabilir.

Kumbasar: Son olarak öğrenci konseyi hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyiz?
Azizoğlu: Oluşan konsey genelde okulumuzda görülen konseylere göre baskıcı ve tek ideolojili bir düzenden farklı oldu. Herkesin sesinin hâkim olduğu bir konsey oluştu. Umuyorum ki konsey, önümüzdeki seçimlerde de aynı demokratik seviyede ve farklı bakış açılarıyla olabilir.

Kumbasar: Vakit ayırdığınız için çok teşekkürler…
Azizoğlu: Ben teşekkür ederim.

Leave a Reply