Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hande Yaman, TUBİTAK tarafından verilen Teşvik Ödülü’nü kazanmıştır. Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın İhsan Sabuncuoğlu’nun gönderdiği maili siz GazeteBilkent okurları ile paylaşmaktan gurur duyarız.

” Bölümümüz ögretim üyelerinden Doc.Dr. Hande Yaman TUBİTAK tarafından genc bilim insanlarina verilen Teşvik Ödülü’nü kazanmıştır.

Türkiye’de mühendislik alanında sadece 4 kişiye verilen bu prestijli ödülü son 3 yıl hiç ara vermeden bölümümüzden bir öğretim üyesinin alması olağan dışı bir durumdur ve bizleri gerçekten çok mutlu etmiştir. Bu bölümümüzün ne kadar güçlü bir kadroya sahip olduğunun ve Bilkent’te kaliteli işler yapıldığının ciddi bir göstergesidir.

Hande Hoca yine bu sene TUBA (Türkiye Bilimler Akademisi) Ödülü’nü alarak, bölümümüze bu prestijli ödülü 4. kez kazandırmıştı.

Hande Hoca derecelerini sirasiyla: 1997 yilinda Lisans (Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü), 1999 yilinda Yüksek Lisans (Bilkent Üniversitesi) ve 2002 yilinda Doktora (Universite Libre de Bruxelles) almıştır. Ayrıca kendisinin 2005 yilinda Springer Verlag tarafindan yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Bir çok projesi TUBİTAK ve diğer kuruluşlar tarafından desteklenen Hande Yaman’ın evli ve iki cocuk annesi olduğunu da soylemeliyim.

Kendisini candan kutluyor ve basarilarinin devamini diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle, ”

Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu
Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

Leave a Reply