Green Store Bilkent Açılıyor

Beş Bilkent öğrencisi, üniversiteler arası bir proje yarışması olan “Project Green Store“da üniversitemizi temsil etmeye hak kazanarak Merkez Kampüs G binasında bir mağaza tasarladılar. Eski Garanti Bankası yerine açılan mekanın tüm iç tasarımı Doğal Hayatı Koruma Vakfı(WWF) ile beraber hareket edilerek oluşturuldu ve doğaya zarar vermeyen malzemeler tercih edildi. Mağaza içerisinde gündelik hayatımızda dikkat etmediğimiz atık malzemelerin üretimine tanıklık edebilirsiniz. Tamamını öğrencilerin tasarlayıp inşa ettiği mağaza tüm Bilkentlilerin ziyaretine bu hafta açılıyor.

 

green store

 

Mağaza yalnızca tasarımıyla sosyal sorumluluk bilincini geliştirmeyi amaçlamıyor. Aynı zamanda satılan hızlı tüketim ürünlerinin tüm geliri Bilkent Üniversitesi burs fonuna bağışlanacak. Mağazadan yapılan küçük alışverişler bile öğrencilerin eğitimi için harcanacak. Bilkent Üniversitesi içinde bulunan kafeteryalardan alınacak artık ürünler geri dönüşüm kuruluşlarına ve hayvan barınaklarına bağışlanacak.

30 Mayıs’a kadar açık kalacak mağaza içerisinde bu süre boyunca farklı konseptlerde, Bilkentlilere çevreci bir alışveriş deneyimi yaşatacak etkinlikler düzenlenecek. Çekilişler ve promosyonlar hakkında bilgilendirmeyi www.greenstorebilkent.com  adresinden ve sosyal medya hesapları üzerinden bulabilirsiniz. Ayrıca dileyen kişiler web sitesi üzerinden sipariş verebilecek ve kapıya hizmet olanağından yararlanabilecekler.

greeeeen

Tüm geliri Bilkent öğrencilerinin eğitimine bağışlanacak olan Green Store Bilkent’e destek vermek isteyen herkes 23 Mart Pazartesi günü saat 12.30’da gerçekleşecek olan açılışa davetlidir.

 

Leave a Reply

2 comments

  1. Zeynep Talu

    Sevgili Aslıhan Özhan, merhaba. Ben 2006 yılında Bilgisayar ve Büro Yönetimi Meslek Yüksekokulu mezunlarından Ferda Zeynep Talu, Gazete Bilkent’te yazdığınız yazıyı baştan sona okudum ve gerçekten Bilkent’in çevreci bir hareket yapması çok hoşuma gitti. Yalnız şunu bildirmek isterim, benim bir dönem WWF gönüllüsü olarak yazınızda Doğal Hayatı Koruma Derneği diye yazmışsınız yalnız WWF’in açılışı (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) olarak. düzeltebilir misiniz? Ellerinize ve kaleminize sağlık.

  2. asli

    merhaba,öncelikle ilginiz ve guzel dilekleriniz icin tesekkurler.Gazete olarak her türlü geri dönüte acigiz,bu degerli yorumunuzun dikkate alinacagindan supheniz olmasin :)