Film Gecesi: Morgan Freeman

Bilkent Üniversitesi’nin aktif kulüblerinden biri olan Brand Club, yeni döneme bugün gerçekleşecek olan muhteşem film gecesi ile hızlı bir giriş yapmayı planlıyor. Üstelik bu film gecesinin konuğu harika ses tonuyla Oscar sahibi Morgan Freeman!

İşte o gece sizlerle buluşacak birbirinden güzel dört film:

 

-Esaretin BedeliEsaretin-Bedeli-1302463264

Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı 1994 yapımı Amerikan dram filmidir.

Stephen King’in Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti adlı romanından uyarlanan film, masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle Shawshank Devlet Cezaevi’nde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı Andy Dufresne’in hikayesini anlatır.

 

-Lucy

images

 

Luc Besson’un yönettiği 2014 yapımı Fransız bilim kurgu filmidir. Film, standart bir      insanın beyninin yüzde 10’unu kullanabildiği sözde-teorisinden yola çıkarak, bu oranın    artması durumunda elde edebileceği güçleri ve yapabileceklerinin sınırını sorguluyor.

 

 

Watch-Now-You-See-Me-2013-online

 

 

-“Now You See Me”

Now You See Me, Atlas isimli son derece karizmatik ve etkileyici bir illüzyonistin liderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan ‘Four Horsemen’ ekibinin başından geçenleri konu alıyor. Ekip üstün sihir marifetlerini sadece sahne gösterileri için değil, soygun yaptıkları bankaların sistemlerine erişmek ve izleyicilerini soymak için kullanıyor. ‘The Transporter’, ‘The Incredible Hulk’ ve ‘Clash of the Titans’ gibi epik filmleriyle tanıdığımız Louis Leterrier tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosu Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi önemli isimlerden oluşuyor.

 

-Seven

13892

 

 

Senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hristiyanlık’ın yedi ölümcül    günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki  polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Sürekli yağmur  yağan bir şehir, küf rengi tonlar, karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri  arasında gösterilmektedir.

 

 

Eğer siz de Morgan Freeman’ın tüm dünyada ses getirmiş unutulmayan dört filmini patlamış mısır ve içecekler ile  unutulmayacak bir atmosfer eşliğinde izlemek istiyorsanız, 9 Ekim Cuma günü saat 21.00’da FF-B05’te sizleri Brand Club ile buluşmaya davet ediyoruz!

-Etkinlik, Ge250\251 kapsamında 40 puandır.

 

Leave a Reply