Bilkent Senfoni Orkestrası 23 Ocak Cumartesi günü vereceği muhteşem konserde Schnittke, Sibelius ve Rachmaninov‘un eserlerini sizlerle buluşturuyor.

Konseri kuşağının çok yönlü ve deneyimli müzisyenlerinden biri olduğu bilinen Alman şef Sebastian Lang-Lessing yönetecek. Lang-Lessing, şimdiye kadar dünya çapında pek çok saygın konser salonunun ve operanın aranan konuk şefi olmayı başarmıştır. Aynı zamanda konserin solisti Berlin Filarmoni’nin viyola grup şefi Naoko Shimizu ise  Schnittke’nin Viyola Konçertosu’nu seslendirecek.

Unutulmaz konserin ikinci yarısında BSO, Sibelius‘un başyapıtlarından biri olan Tuonela Kuğusu ile Rus besteci olan Rachmaninov‘un son eseri Op.45,Senfonik Danslar’ı sizler için bu muhteşem gece de yeniden yorumlayacak.

SebastianLang-Lessing

Sebastian Lang-Lessing kimdir?

Şu anda San Antonio Senfoni Orkestrasının Müzik Direktörü olarak altıncı sezonunu geçirmektedir ve daha önce Hamburg Devlet Operasında ve Berlin Operasında Konuk Şef, Lorraine Ulusal Operası, Nancy Senfoni Orkestrası ve Tazmanya Senfoni Orkestrasında Baş Şef ve Sanat Direktörü olarak görev yapmıştır.

Şef, 2013’te Renee Fleming’in Decca etiketiyle çıkan yeni albümü Guilty Pleasuresda Philharmonia Orkestrası’nı yönetmiştir. Sanatçının diğer önemli çalışmaları arasında Tazmanya Senfoniyle Mendelssohn ve Schumann’ın tüm senfonileri ve Nancy Senfoni Orkestrasıyla Joseph-Guy Ropartz yapıtlarının kayıtları yer almaktadır.    

           

nauko_sNaoko Shimizu, 1997’de Berlin’de düzenlenen ARD Uluslararası        Müzik      Yarışmasında birincilik ödülü kazanmış ve son 21 yıldır bu  ödülü alan ilk    viyola  sanatçısı ünvanına sahip olmuştur. O zamandan bu  yana uluslararası konser  salonlarının aranan ismi olmayı başarmıştır.    Shimizu daha önce de, 1995’te    Almanya, Markneukirschen’de Uluslararası Enstrümantal Müzik Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüş ve 1996’da Cenevre’deki Uluslararası Yarışmayı kazanmıştır. Ayrıca sanatçı, 1998’de Birleşik Devletler’de düzenlenen  Uluslararası Genç Konser Sanatçısı Elemelerinde de başarılı olmuştur.

23 Ocak Cumartesi günü Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşecek konser saat 20.00’de başlayacaktır.

 Konserin biletlerini www.biletiva.com adresinden temin edebilir ve konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane‘den hareket ederek sizleri ücretsiz olarak Bilkent Konser Salonu’na ulaştıracak servislerden faydalanabilirsiniz. 

Bilkent Konser Salonu Gişesi Tel: 290 1775       www.bso.bilkent.edu.tr

 

 

Leave a Reply