Bilkent Politik Düşünce Kulübü Film Gecesi

Bilkent Üniversitesinin aktif topluluklarından biri olan Politik Düşünce Kulübü yeni dönemde de etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. “Politik Mizah ” konsepti altında düzenlenecek olan film gecesine ilginin yoğun olması bekleniyor. 13 Şubat Cuma günü saat 20.00’de FFB-22′de sürpriz ikramlar ile birlikte sizleri bekliyor olacak bu unutulmaz geceye tüm Bilkent öğrencileri davetlidir.

İşte o gece sizlerle buluşacak filmler:

-The Interviewthe-interview-poster

İlgiyle izlenen bir talk show programı, piyasaya yeni giren yapımcısı ve karizmatik sunucusuyla yayınlandığı televizyon kanalında başarıyla devam etmektedir. Televizyon dünyasının durmaksızın üreten fabrikası, işlerken pek çok sırrı örter ve karanlık ilişkileri gizler. Tutunmaya çalışırken bir dakikada boğazına kadar batabilme olasılığının da olduğu bu sektörde,  tuhaf olaylar gelişmeye başlar. Yapımcı ve sunucu da şov dünyasının kendileriyle ilgili yaptığı planlardan habersizdir.  Bu planların içinde Kuzey Kore’nin başındaki diktatörün suikast komplosu da yer almaktadır. Oldukça sıradan gözüken bu sıra dışı yapım sizi kendine çekecek.

pr_a4db453

 

-Man of the year

Bir ulusun en komik adamlarından biri ülkenin lideri olursa ne olur?
Oscar ödüllü Robin Williams, işte bu soruya cevap vermek için, “Good Morning Vietnam’”ın yönetmeni Barry Levinson’ ile, eğlendiren bir adamın tesadüfi iktidara yükseliş hikayesi olan “Man of the Year”’da tekrar bir araya geliyor.
Huysuz sanatçı Tom Dobbs (Robin Williams), kariyerini talk şovlarında politikacıları taşlayarak ve öfkeli ulusun aklından geçenleri söyleyerek yapmıştır. Her gece çatlak bir sistemde sert espriler patlatmaktadır… ta ki ortaya gerçekten komik bir fikir atıncaya kadar:
Neden kendisi başkan olmasın?

 

 

hukumet-kadin-1359451821-Hükümet Kadın

Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat’ın yazıp yönettiği komedi filmi Güneydoğu’da yaşayan ve görev yapan ilk kadın belediye başkanının, sekiz çocuklu Xate’nin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. Çekimleri Mardin’in Midyat ilçesinde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak bulunuyor.

kibar-feyzo-film-izle-afis-poster

 

 

-Kibar Feyzo

Türk Sinemasının klasiklerinden olan bu yapım, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı; Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen, İhsan Yüce, İlyas Salman ve Erdal Özyağcılar‘ın rol aldığı, 1978 yapımı bir komedi filmi.

 

 

Not:Etkinlik,Ge 250/251 kapsamında 40 puandır.

 

 

 

 

Leave a Reply