Bilkent Odeon Müzik Günleri, Haziran’da iki muhteşem konserle başlıyor.

Ankara’nın en büyük yarı açık amfi tiyatrosu olan Bilkent Odeon yenilenmekte olan akustiğiyle sanat dünyasının parlayan yıldızlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İlkbahar ve sonbahar aylarında yapılması planlanan Bilkent Odeon Müzik Günleri başkentin sanat yaşamına yeni bir soluk getirecek.

ROBY LAKATOS ENSEMBLE

İlk konser 6 Haziran Cumartesi günü sizlerle buluşacak.

“Pek çok insanın sözle ifade edemediği duyguyu, kemanın tellerinde yarattığı titreşimle anlatabilen bir virtüöz” olarak nitelendirilen Roby Lakatos, 6 Haziran’da Bilkent Odeon’da Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Klasik, caz ve kökeninde yatan Çingene müziğini aynı derece ustalıkla ve benzersiz incelikle bir araya getiren Roby Lakatos sıra dışı bir sanatçı. “Şeytanın kemancısı”, “Doğaçlama ustası” olarak da anılan Macar sanatçının kendi adını taşıyan topluluğu Roby Lakatos Ensemble; Kalman Cseki Jr (piyano), Laszlo Balogh (gitar), Laszlo Boni (2. keman), Lazslo Csorosz Lisztes (kontrbas) ve Jeno Lisztes’den (cimbalom) oluşuyor.                                                                                                             

KATİCA ILLéNYİ  JAZZ ENSEMBLE

İkinci konser 20 Haziran Cumartesi günü.150606 face

Kasım 2014’te Bilkent Senfoni ile verdiği muhteşem konserde Ankaralı müzikseverleri kendisine hayran bırakan çok yönlü sanatçı  Katica Illényi bu kez kendi adını taşıyan caz topluluğuyla Bilkent’te.

Konserlerinde klasik eserlere, standart caz parçalarına, dünyaca ünlü film müziklerine ve zamana yenilmeyen parçalara yer veren Katica Illényi kemanın yanı sıra temassız bir enstrüman olan teremin çalmakta,  şarkı söylemekte ve dans etmekte.

Klasik müziğin ve cazın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan ve YouTube’daki videoları 15 milyon izleyiciye sahip olan sanatçı, 2012’de Macaristan Hükümeti tarafından müzik alanında verilen en büyük ödül olan Ferenc Liszt Ödülü ile onurlandırılmıştır.

6 Haziran ve 20 Haziran Cumartesi günleri Bilkent Odeon’da yapılacak konserler saat 20.30’da başlayacaktır. Konserlerin biletlerini www.mybilet.com adresinden temin edebilirsiniz. Ayrıca konserlerden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane’den hareket eden ücretsiz servisler ile Bilkent Odeon’a ulaşabilirsiniz. Sanatseverlerin bu müzik şölenini kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Bilkent konser salonu gişesi telefon: 290 1775

Ayrıca istediğiniz tüm bilgileri www.bso.bilkent.edu.tr adresinden edinebilirsiniz.

Leave a Reply