‘Bilkent STARS’ ile Okula Dair Her Şey Bir Arada

Screen Shot 2015-10-11 at 11.42.54 PMEğer Bilkent Üniversitesi öğrencisi iseniz gerek derslerinize gerek  kampüsteki hizmetlere ilişkin birçok bilgi için belli internet sitelerini sık sık ziyaret etmeniz kaçınılmazdır. Servis saatlerini, yemekhane menüsünü, sınav tarihlerinizi veya sınav sonuçlarınızı görüntüleyebilmek için farklı farklı bağlantılar kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak tüm bunların bir arada sunulduğu bir uygulama işinizi epey kolaylaştıracaktır.

Screen Shot 2015-10-11 at 11.43.56 PM

 

 

2013 Bilgisayar Mühendisliği mezunumuz Baran Berk Köşker tam da bu ihtiyacı karşılayacak bir mobil uygulamaya imza attı; Bilkent STARS. Android işletim sistemli cihazlar kullanan Bilkent öğrencileri benzer programlar kullanmaktaydı bu zamana kadar ancak Köşker tarafından 10 Eylül’de piyasaya çıkan bu uygulama özellikle IOS kullanıcıları için bir ilk oldu. Google Play’daki diğer benzer uygulamalara göre daha kapsamlı ve kullanışlı veriler sunan Bilkent STARS mobil uygulaması ile; dersler ve ders programına, notlara, transkripte, sınav tarihlerine, devam durumuna, Marmara Restoran’ın yemek listesine, servis saatleri ve duraklarına ulaşılabiliyor.

 

Screen Shot 2015-10-11 at 11.44.17 PMMezun olduktan sonra 2 yıl boyunca başka bir firmada çalışan Köşker, Mobiversite isimli kendi şirketini kurdu ve genel olarak üniversitelerin mobil uygulamaları üzerine çalışıyor. Bilkent STARS uygulaması piyasaya sürüleli henüz 1 ay olmadı ancak şimdiden 4300 kullanıcıya ulaştı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin gayet olumlu olduğunu dile getiren Köşker, talep edilen birkaç menü ve özelliğin güncellemelerle uygulamaya ekleneceğini belirtti.

 

Tüm Bilkent Üniversitesi öğrencilerine ulaşmayı hedefleyen Bilkent Stars uygulamasını aşağıdaki linklerden inceleyebilir ve telefonlarınıza indirebilirsiniz:

Android: https://play.google.com/store/

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/

Leave a Reply