‘Yerçekimini Takmayanlar’ Resim Sergisiyle Kedilerin Dünyasına Girin!

Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Galerisi Bilkent mensuplarını sık sık çeşitli sergiler ve konserlerle buluşturmaya devam ediyor. Günümüze kadar birçok sergiye ev sahipliği yapan, küçük konserlerle dinleyicilerini alıp başka diyarlara götürürken ruhlarını da okşayan sanatçıları konuk eden ve kampüsün içinde başka dünyalara geçmenin belki de en kolay kapısı olan Sanat Galerisi şimdide farklı bir resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

7 sanatçının eserlerinden oluşan bu karma serginin ana odağı kediler… Birçok insanın çok sevdiği, bazılarının korkusundan dolayı nefretle baktığı, bazılarınınsa adeta taptığı kedileri 7 farklı sanatçının bakış açısıyla bir sergide toplamış “Yerçekimini Takmayanlar” resim sergisi. Her sene gerçekleşen ve yavaş yavaş gelenekselleşmeye başlayan serginin bu yılki sanatçıları Aynur Pehlivanlı, Banu Taylan, Çiğdem Bucak, Emel Yalın, Kadir Öztoprak, Murat Polatatilla_gullu ve Nur Ünlü. Onlar kedilerin yerçekimini takmadığını düşünmüş olacak ki böyle bir sergide birleşmişler ve Jules Verne’in de onlarla aynı fikirde olduğunu düşünerek şu sözünü hatırlatmışlar misafirlerine: “Eminim ki bir kedi, bulutların üzerinde düşmeden yürüyebilir.”

Bu ilginç ve keyifli sergi 14 Nisan 2016 Perşembe saat 18.00’da gerçekleşen açılış resepsiyonuyla ilgililerine kapılarını açtı. “Yerçekimini Takmayanlar” 11 Mayıs 2016’ya kadar Pazar günleri hariç her gün 10.30-18.00 saatleri arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Galerisi’nde sizleri bekliyor olacak. Özellikle kedi severler için ilginç bir deneyim olacağını düşündüğüm bu sergi gerçekten de görülmeye değer.

Leave a Reply