BİEST Kulübünden Büyük Anlaşma: USAK

Ulusal ve uluslararası siyaset, ekonomi, hukuk ve güvenlik alanlarında, Türkiye ve dünya çapında 150’yi aşkın akademisyen, uzman ve araştırmacı kadrosuyla faaliyet gösteren USAK,  Bilkent BİEST kulübüyle çalışmayı kabul etti.

USAK ile yapılan anlaşma içeriğine göre; Bilkent Uluslararası İlişkiler ve AB Politikaları Topluluğu, USAK’ın Bilkent Üniversitesi’ndeki temas noktası olacak. USAK ve BİEST, birlikte konferanslar, çalıştaylar ve seminerler düzenleyecekler. Ayrıca USAK,  BİEST topluluğunun aracılığıyla yapılacak olan staj başvurularında Bilkent Üniversitesi öğrencilerine öncelik tanıyacak. Uzmanlık alanları arasında; uluslararası güvenlik, terörizm, dış politika, Ortadoğu, Amerika, Asya- Pasifik gibi geniş bir ağı barındıran USAK farklı staj imkanlarıyla Bilkent Üniversitesi öğrencileri için yeni bir deneyim olmaya aday gözüküyor.

BIEST Ar-Ge Komisyon Başkanı Necati Onur Doğrul, imzalanan anlaşmanın önemine dikkat çekerken şöyle konuştu:

“Bilkent Uluslararası İlişkiler ve AB Politikaları topluluğu olarak, U.S.A.K ile yaptığımız anlaşma, geleceğin siyaset bilimcileri ve uluslararası aktörlerine, kendilerini alanlarında uzman isimler eşliğinde profesyonel bir ortamda geliştirme fırsatı sunmaktadır. Topluluk olarak, arkadaşlarımıza yeni ve daha güzel fırsatlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Leave a Reply