BIEST Kulübü Bilkent Öğrencilerini Avrupa’ya Götürmeye Hazırlanıyor

Bilkent BİEST Kulübü Bilkent öğrencilerine yurt dışına çıkma imkanı sunuyor. Yaptığı anlaşmalarla Bilkent öğrencilerinin yurt dışına açılması konusunda önemli gelişmeler kaydeden Bilkent BİEST Kulübü USAK ile yaptığı anlaşmadan sonra TUİÇ ve ORSAM ile de öğrenci değişimi ve staj kotaları hakkında anlaşmaya vardı.

Avrupa Birliği üzerine ülke çapında araştırmalar yapan Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları (TUİÇ) ve Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) ile anlaşmanın önemine dikkat geçen BIEST AR-GE Komisyonu Başkanı Necati Onur Doğrul anlaşmaların içeriği hakkında Bilkent öğrencilerini şu şekilde bilgilendirdi:

” 2.yılımızda yaptığımız anlaşmalar ile tahmin ettiğimizden daha büyük bir noktaya geldik. Bu noktadan itibaren sadece konferans ya da kampüs içi etkinlikler düzenleyerek akademik kariyer düşünen arkadaşlarımıza yardımcı olmamız düşünülemezdi. USAK, TUİÇ ve ORSAM ile yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda aldığımız staj kotaları ve akademik ortaklıklar, BiEST’i ve doğal olarak üyelerini bir adım daha öne çıkarmaktadır. Ar-Ge komisyonu olarak planladığımız iki büyük anlaşma ve dört büyük proje bulunmaktadır. Tahmini olarak 90 ila 120 arkadaşımızın bu projelerden faydalanmasını sağlayacağız.”

Anlaşma sonrası herkes mutluydu.

Anlaşma sonrası herkes mutluydu.

Leave a Reply