TOG-LOGO-10-YIL-B01

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bilkent yıllardır Bilkent-Tog olarak birçok işe imza attılar. Bu sefer sırada 17-22 Ağustos tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi’nde yer alacak Hak İhlallerine Yönelik Çalıştay olacak.

TOG kurulduğu günden bu yana doğrudan gençler ile gençlere çalışan bir vakıf olma özelliğini taşımaktadır. Bu bağlamda hem doğrudan hem dolaylı yoldan gençleri etkileyen olayları takiben yapılan projelerle ve raporlamalarla ortaya tepki koyan TOG, içinde bulundurduğu çeşitli görüşler ve sesler tarafından farklı algılanmıştır. Vakfın Toplumsal Barış vizyonu, Farklılıklara Saygı ilkesi ve Gençlere Değer duruşu düşünüldüğünde yaşanan TOG’un Hak İhlallerine Yönelik Stratejisi’nin vakfı var eden gençlerle birlikte oluşturulması ihtiyacının doğduğu görülmektedir.

Buradan çıkışla planlanan strateji çalıştayına başvuru için diğer dönemsel projelerden farklı olarak, başvuru bireysel değil. Başvuracak kişilerin örgütlenme tarafından seçilmiş olması gerekiyor. Siz de Bilkent-Tog örgütlenmesine katılmak istiyorsanız örgütlenmenin Facebook sayfasına ulaşabilir ve çalıştaya katılmak için isteğinizi belirtebilirsiniz.

Bilkent-TOG güz dönemi başlaması ile birlikte çalışmalarını hızlandırıp daha farklı proje ve çalıştaylarla toplumsal barışa ve gençlere katkıda bulunmaya devam edecek. Takipte kalın!

Bilkent-TOG facebook adresi: www.facebook.com/groups/bilkenttog/

Leave a Reply