ICMA Özel Başarı Ödülü BSO’nun Oldu!

1993 yılında Türkiye’nin ilk özel, akademik ve uluslararası orkestrası olarak kurulan ve günümüzde Türkiye’den ve 12 diğer ülkeden seçkin sanatçıları bir araya getiren Bilkent Senfoni Orkestrası, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek yoluna devam etmekte. Sanat camiası tarafından klasik müziğin en tarafsız ve en önemli ödüllerinden biri olarak görülen ICMA(International Classical Music Awards) ödüllerinin 2015 yılındaki sahipleri 20 Ocak itibariyle www.icma-info.com üzerinden duyuruldu. 74 yaşındaki başarılı şef Dmitrij Kitajenko’nun Yaşam Boyu Başarı ödülü ile onurlandırıldığı listede Bilkent Senfoni Orkestrası da kendisine yakışır bir şekilde Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

BSO

Bilkent Senfoni Orkestrası

ICMA jurisinde bu yıl Andante dergisini temsil etmek üzere derginin Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali de yer aldı. 8 ayrı ülkeye giden ödüllerden birine layık görülen Bilkent Senfoni Orkestrası’nı ve tüm orkestra üyelerini GazeteBilkent ailesi olarak kutluyoruz. 2015 ICMA gala konserinin ve ödül töreninin 28 Mart 2015 tarihinde Bilkent Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşeceğini de takvimlerinize not etmenizi öneriyoruz.

 

ICMA juri başkanı Pizzicato editörü Remy Franck’in, Serhan Bali ile birlikte 2014 yılında gerçekleştirdiği Bilkent ve MSSF gezisinden oldukça memnun kaldığı ve 2015 törenlerini ağırlayacağından dolayı Bilkent’e teşekkürlerini ilettiği de bilinenler arasında.

 

Leave a Reply