Yeni Kulüplerimizden Mizah ve Kültür Topluluğu (Bilgüç)

Bugün sizlere benim de üyesi olduğum, bu dönem kurulan Mizah ve Kültür Topluluğunu tanıtacağız. Parantez içinde yazdığım BİLGÜÇ ismi, hazırlıkta bulduğumuz bir isimdir. Kulübümüzü kurmadan önce yakın arkadaşlarımızla birlikte bu isim altında kulüp gibi buluşuyor ve karikatür ve mizah dergileriyle ilgilenip, yetenekli arkadaşlarımızla kendi karikatürlerimizi ve düşsel fikirlerimizi ortaya koyuyorduk. Daha sonra yaptığımız işte başarılı olduğumuzdan ve aldığımız olumlu yorumlardan destek alarak, BİLGÜÇ adını resmileştirmek ve bir öğrenci kulübü oluşturmak istedik ve bunu gerçekleştirdik. Şimdi ise bu ismi, diğer bilinen kulüp isimleri gibi marka bir kulüp haline getirmek ilk hedefimiz. Kulüp ismimiz ve yaptığımız işin önemi ve özgünlüğü ile farkındalık yaratabileceğimize inanıyoruz.
m2

Şu anda Mizah ve Kültür Topluluğu (Bilgüç) olarak Bilkent’in bize verdiği domainle sitemizi kurduk. (mizahkultur.bilkent.edu.tr) Facebook ve Twitter sayfalarımızı da oluşturduk. Ge 100 etkinliğinde arzuladığımız ilgiyle karşılaştığımız için hedeflerimiz gerçekten yüksek.

Amaçlarımıza gelirsek; öncelikli amacımız ortaya koyduğumuz ürünleri yayınlayacağımız ve kulübümüze ait olacak olan bir dergi çıkartmak. Bu dergide karikatürden söyleşiye, röportajlardan sahne sanatlarına her türlü fikir ve sanat eserlerine ve değerlendirmelere yer vereceğiz. Kulübümüzde karikatürist arkadaşlar olmakla beraber, Ge 100’de tanıştığımız çizime ilgili veya karikatüre meraklı arkadaşlara karikatür ve çizerlik eğitimleri vermeyi de planlıyoruz. Bunun dışında kulübümüzdeki arkadaşların tanıdığı ve bağlantısı bulunduğu karikatüristleri ve ünlü komedyenleri üniversitemize çağırarak seminer vermelerini talep edeceğiz.

19 Eylül Cuma Saat 17:30’da FF-B-05’te tanışma toplantımızı gerçekleştireceğiz. Mizaha ve sanata ilgi duyan herkesi bekliyoruz…

m1
Her türlü soru ve görüşleriniz için bilkentmizahkultur@gmail.com adresine mail atabilirsiniz …

Mizah ve Kültür Topluluğu (BİLGÜÇ) Başkanı: Celal Selçuk Karaca

Leave a Reply