Kamu Kurumu ve Kuruluşları Fuarı

Kariyer Merkezi’nin düzenlediği İş Alanları Tanıtım Günleri tüm hızıyla devam ediyor.

19 Kasım Çarşamba günü saat 12.30’da Bilkentlilerle buluşacak olan Sedat Örsel, “Medya Kariyerleri” başlıklı oturumunu GSTMF/FFB-22’de gerçekleşecek. TRT Eski Genel Müdür Yardımcısı olan Sayın Örsel, şu anda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi. Kendisi hakkında kısa bir bilgi verecek olursak Sedat Örsel;

images

Ankara Atatürk Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Okul yıllarında karikatürist olarak çalıştı. 1967 yılında Türkiye’de TV yayınlarını başlatan ilk ekipte prodüktör dramalar yaptı. İngiltere, Japonya ve BBC’de TV Program Yapım ve Yayıncılığı, TV İşletmeciliği ve Reji Öğretmenliği eğitimleri gördü. TRT televizyonunda yönetmenlik ve çok sayıda birimin müdürlüğünü, TRT-INT ve AVRASYA TV’nin kuruluş çalışmalarını ve yöneticiliğini yaptı. Dünyayı defalarca dolaşarak TRT yapımlarını uluslararası film festivalleri ve program marketlerinde sattı. 25 yıl boyunca yapımcı, yönetmen ve yönetici olarak çalıştığı TRT’den, TV Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı vekili iken 1992 yılında emekli oldu. 1992’de Alo Bilgi Grubu Genel Koordinatörü oldu, daha sonra da KOÇ Holding’e bağlı EKO TV’nin (şimdi CNN TÜRK) Kurucu Genel Müdürlüğünü yaptı. 1978’den 2009’a kadar Gazi, Ankara, Bilkent ve Başkent Üniversitelerinde çeşitli dersler verdi. Kuruluşundan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesinde verdiği Medya İşletmeciliği ve TV Kariyerleri derslerinin yanı sıra yerli ve yabancı kuruluşlara Telif Hakları, TV İşletmeciliği, Medya İlişkileri, Kriz Yönetimi ve Kriz İletişimi konularında dersler ve seminerler veriyor. TV Program yapımcısı ve yönetici olarak, Sedat Simavi Ödülü başta olmak üzere 13 kez ödül aldı. 1992de yılın başarılı kamu görevlisi seçildi. EBU, ABU ve Avrupa Konseyi’nin çeşitli komisyonlarında TRT ve Türkiye’yi temsil etti. Bunların yanı sıra, Örsel İngilizce biliyor ve sürekli Basın Kartı sahibi.

 

SAP Danışmanlığı oturumu, SAP Türkiye Çözüm Müdürü Mustafa Aydoğdu tarafından 20 Kasım Perşembe günü saat 12.30’da GSTMF/FFB-22 de gerçekleşecek.

MustafaAydogdu

Mustafa Aydoğdu, SAP Türkiye’de İş Zekası çözümlerinden sorumlu Çözüm Yöneticisi olarak görev almaktadır. İş hayatına Bimsa’da çözüm uzmanı olarak başlamış daha sonra Accenture Danışmanlıkta, yurtdışı ve yurtiçi farklı projelerde iş zekası danışmanı olarak çalışmıştır. SAP Türkiye kadrosuna katılmadan önce Türk Telekom’da üst yönetim raporlamasından sorumlu olarak çalışmıştır. Bugün hala sorumluluğunda olan Business Objects iş zekası ürünlerine ek olarak OpenText, Data Services, SAP Masterdata Management gibi bilgi yönetim araçlarının da Türkiye’deki sorumluluğunu üstlenmektedir.

19 Kasım saat 17.30’da gerçekleşecek olan Savunma Sanayi oturumu ise Savunma Sanayi Müsteşarlığı Özel Kalem Müdürü Mahmut Şener ile gerçekleşecek. Mahmut Şener;

msener

1992 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur .1994 yılında Yüksek Lisans çalışmasını (German Ostpolitik Before and After Unification: Continuity and Change) bitirmiş; bilahare Doktora derslerini aynı bölümde tamamlamıştır. Halihazırda Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasına devam etmektedir. 1995-1998 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezinde (SAM-STRM), 1998 yılından bu yana ise Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM)’nda “İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistem Projeleri” Müdürü olarak görev yapmaktadır. Savunma Sanayii Politikaları, Dış Politika Savunma Sanayii Etkileşimi temel ilgi alanıdır. Bu oturuma GSTMF/FFB-22 de katılabilirsiniz.

kaynakça:

http://www.tedeskisehir.k12.tr/haberler/haber.php?id=1453

http://itp.web.tr/kategori/konusmacilar/37053/mustafa-aydogdu

http://www.foreignpolicyandpeace.org/tr/node/89

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/kurumsal/Sayfalar/OzelKalem.html

Leave a Reply