bilkent_default

Bilkent Üniversitesi’nde bu yıl kayıtlar randevu sistemi ile yapılacak. Üniversiteye yerleşen lisans öğrencileri, 11 – 22 Ağustos 2014 tarihleri arasında internet üzerinden form dolduracaklar ve kesin kayıt randevusu alacaklar. Kayıt randevuları, 25 Ağustos – 1 Eylül tarihlerindeki sabah veya öğleden sonra saatleri için verilecek. Kesin kayıt işlemleri, alınan randevu günü ve saat aralığında, Merkez Kampüs Spor Salonu’nda yapılacak.

İnternet Üzerinden Doldurulacak Öğrenci Bilgi Formu:

 • 2014 yılında kesin kayıt yaptıracak yeni lisans öğrencilerinin 11 – 22 Ağustos tarihlerinde internet üzerinden Öğrenci Bilgi Formu doldurmaları ve kesin kayıt randevusu almaları gerekiyor.
 • Öğrenci Bilgi Formu sayfasına şu adresten ulaşabilirsiniz:
        http://kayit.bilkent.edu.tr/form 
 • Sayfaya giriş yapmak için size hem e-posta ile hem de bu kılavuzla birlikte gönderilmiş olan kişisel şifrenizi kullanacaksınız. (Şifreniz, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na başvururken belirttiğiniz e-posta adresine gönderilmiştir.) Şifreniz elinize ulaşmadıysa yine aynı sayfada bulunan “Şifremi Öğrenmek İstiyorum” butonunu kullanabilirsiniz.
 • Formu doldurup, “Gönder” butonuna bastıktan sonra kesin kayıt için randevu alacaksınız. Kesin kayıt randevuları, 25 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında, sabah veya öğleden sonra saatleri için verilmektedir.
 • Randevu aldıktan sonra ekrana gelen doldurulmuş Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Randevusu sayfasının çıktısını almanız , bu sayfayı imzalamanız ve kesin kayıt sırasında teslim etmek üzere yanınızda getirmeniz gerekiyor.
 • Bu formun doldurulması kayıt işleminin yalnızca bir parçası. Kayıt işleminin tamamlanması için randevu gününde üniversiteye gelerek formu teslim etmeniz ve diğer işlemleri tamamlamanız gerekiyor.

Kesin Kayıtlar İçin Gerekli Belgeler

 1. Lise diplomasının aslı ya da geçici mezuniyet belgesi.
 2. T.C. nüfus cüzdanının iki yüzünün fotokopisi.
 3. Askerlik çağına gelmiş (1992 yılında veya daha önce doğanlar) öğrenciler için ilgili askerlik şubesinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına” dair belge.
 4. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf. Üniversite kimliklerinde kullanılacak fotoğraf ayrıca kayıt sırasında çekilecektir.
 5. Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Öğrenci Bilgi Formu.

NOT: GazeteBilkent ailesi olarak, Bilkent’i kazanan tüm arkadaşlarımıza “Hoşgeldiniz” diyor ve başarılı bir üniversite hayatı diliyoruz.

Leave a Reply