İlker Başbuğ Siyaset Platformu ile Bilkent’te

Kurulduğu 2005 yılından bu yana Süleyman Demirel, Kemal Kılıçdaroğlu, Muhsin Yazıcıoğlu, Muharrem İnce, Mansur Yavaş ve Numan Kurtulmuş gibi birçok önde gelen siyasetçiyi, gazeteciyi ve akademisyeni Bilkentliler’le buluşturan ve Bilkent Üniversitesi’nde bu alanda bir geleneği başlatan Siyaset Platformu Kulübü bu sene 10. yılını kutluyor.

IMG-20141028-WA0009

Bu dönemki ilk etkinliğini Muharrem İnce ile gerçekleştiren platform, ardından yaptığı “PKK ve IŞİD Konusunda Hükümetin İzlemesi Gereken Yol” başlıklı tartışma etkinliği ile Bilkent’e farklı bir tartışma kültürü daha kazandırdı. Konu hakkındaki görüşlerini kürsüye çıkarak anlatan katılımcılar, farklı siyasi görüşlerin hosgörü ile karşılandığı bu ortamda fikirlerini rahatça beyan ettiler. Platform bu etkinliklerle aynı zamanda Bilkent’te cok fazla gelişme imkanı bulamayan münazara kültürünü de canlandırmayı hedefliyor.

Yaptıkları bu kürsü etkinliğinin ardından MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri’yi ağırlayan Siyaset Platformu’nun sıradaki konuğu ise Emekli Org.İlker Başbuğ… 30 Ekim saat 17.40’ta Mithat Çoruh Amfi’de birçok önemli konunun konuşulacağı bu konferansta ilk defa emekli bir orgeneral Bilkentliler’le buluşmuş olacak.

 

IMG-20141028-WA0010

Leave a Reply