Yakın zamanda Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan’ın kaleme aldığı “Erdoğan’a 20 Öneri” başlıklı yazıya tepkiler gelmeye devam ediyor.

Boğaziçi FKF’nin ardından FKF Bilkent de bir metin yayınlayarak tepkisini ortaya koydu.

Biz de GazeteBilkent olarak bu metni siz değerli okuyucularımızla aynen paylaşıyoruz.

10583931_807770115909794_6491017398864449355_n

ÜNİVERSİTELER DEĞİL, DİKTATÖRLÜK YIKILSIN!

Ahlakları bozulmasın diye okullarımıza gelemeyenler, geldiklerindeyse polis ordusunun arkasına saklananlar, akıllı ve bir o kadar da ahlaklı çocuklarını Amerika’da okutanlar memleketin son bilimsel üretim ve özgür düşünce kalelerine de saldırmaya başladılar.

Eli kanlı padişah adayının kalemşörleri üniversitelerin yerine medreselerin kurulmasını açıktan savunabilecek kadar kudurmuş durumda.

Yetmezmiş gibi “Erdoğan’ın ağzı” bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki yıl başkanlık sistemine geçileceğini söyleyerek nabız yoklama gafletine düşüyor.

Diktatöre şımarıklığı bırakması gerektiğini geçen yaz hep beraber hatırlatmıştık, Taksim de Gezi Parkı da üniversiteler de hala bizim.

Hem madem bir şeyleri yıkmak istiyorsunuz, haydi gelin ormanları katlederek AOÇ’ye diktiğiniz Başkanlık Köşkü’nü ya da sırf öç almak için yaptığınız ve hiçbir işe yaramayan sekiz şeritli yolunuzu yıkalım?

Anlaşılan hırsız ve şürekası gençlikten yeni bir ders almak için sabırsızlanıyor.

Yalnızca rant uğruna kapattığınız Emek Sineması’nı unutmadık. Hala hatırlıyoruz AVM’ye çevirmeye çalıştığınız Şinasi ve Akün Sahneleri’ni. Kalkın, önce onlara engel olalım.

Bu ülkede medreseden, camiden daha önce inşa edilmesi gereken çok yer var. Aydınlık bir üniversiteyi, bağımsız bir ülkeyi, yeni bir kültürü kurmaya ihtiyaç var.

Sınıfta, amfide, yemekhanede yanımda oturan arkadaş!
Spor salonunda bakıştığım çocuk!
Kütüphanede karşımda oturan güzel kız!

Senin bir kahkahan diktatörü çileden çıkartmaya yetiyor. Biliyorsun, diktatör en çok el ele tutuşup sokaklarda gezen mutlu genç çiftlerden nefret ediyor.

Bu yıl da tak koluna sevdiceğini sokaklar şenlensin, patlat kahkayı da diktatör dinlesin!

Berkinimizin gözleri kadar derindir senin gücün dostum, Ali İsmail kadar hayat doludur geleceğin.

Bu yıl da mutluluğun, renklerin, eşitçe bir özgürlüğün karşısında duranlara karşı mücadeleyi yükselt!

Bu sene de haksızlıklara, hırsızlıklara karşı sessiz kalma!

Bilkent değil, AKP yıkılacak.
AKP’yi Türkiye’nin aydınlık gençliği götürecek!

FKF Bilkent

Leave a Reply