Bilkent Politik Düşünce Yeni Bilkentliler ile Buluşuyor!

“Harika bir ekibin gayreti ve organizasyon kabiliyeti ile daha ilk yılında parlayan Politik Düşünce Kulübü  bundan sonra daha da parlayacak ve iz bırakacak. PDK’lı olmak bir ayrıcalık olacak.” 

Dr. İlker Aytürk.

 

PDK logo

Bilkent Üniversitesi’nin yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları tartışma platformu, geçtiğimiz yılın en etkin öğrenci kulüplerinden Politik Düşünce Kulübü bu seneye de hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor!

Büyük ilgi gören "PDK Seçim Özel" etkinliğinden bir kare

Büyük ilgi gören “PDK Seçim Özel” etkinliğinden bir kare

29 Mayıs 2013 tarihinde resmi olarak kurulan, özellikle düzenlediği Tartışma Etkinlikleri ile kampüste ciddi bir tanınırlık kazanan; tarafsız, saygın ve seviyeli tartışmalarla her görüşten Bilkentlileri buluşturan Bilkent PDK  yarın ODEON’da gerçekleşecek oryantasyon (G100) programında yeni Bilkentliler ile buluşacak.

2013/2014 yılı boyunca  “Gezi Olayları”, “İslami Hareketler”, “1960 İhtilali”, “Tek Parti Dönemi”, “Hükumet Cemaat çatışması” gibi son derece hassas, kritik konuların masaya yatırıldığı; ortalama 50 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplam 21 tartışma etkinliği gerçekleştiren Bilkent Politik Düşünce bu konuda kampüste bir fenomen olma yolunda ilerliyor. Düzenlediği tartışma etkinliklerinin yanı sıra Oktay Vural ve Ali Topuz konuk etkinlikleri, film gecesi ve 30 Mart Yerel Seçimleri için özel olarak organize edilen ve büyük beğeni toplayan “PDK Seçim Özel” etkinliklerini gerçekleştirdi.

PDK Akademik Danışmanı Dr.İlker Aytürk

Dr.İlker Aytürk

“Bizler biliyoruz ki Bilkent apolitik değildir, Bilkent öğrencileri tarihe, siyasete, toplumsal olaylara karşı duyarlıdır. Her Bilkentlinin bir fikri vardır, her Bilkentli bir PDK’lıdır.”  prensibiyle hareket eden, bu çerçevede bünyesinde her görüşten çok sayıda öğrenciyi barındıran PDK, Bilkent’in akademik çevresinden de yoğun ilgi görüyor.

Kulübün akademik danışmanlığını yapan, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi akademisyenlerinden Dr.İlker Aytürk’ün 29 Mayıs 2013 günü kulübün 1.yıldönümünde yayınladığı mesaj ( bknz: yazının başındaki alıntı) ile PDK’nın sahip olduğu potansiyeli gözler önüne seriyor.

Biz de GazeteBilkent ailesi olarak Politik Düşünce Kulübü’ne yeni dönemde başarılar diliyoruz. Okulumuza yeni katılan; yakın tarih, siyaset ve toplumsal olaylara ilgi duyan arkadaşlarımızın 4 Eylül günü Odeon’da Politik Düşünce Kulübü’nün standına uğramalarını öneriyoruz.

 

 

 

Leave a Reply