Aziz Nesin’den Beş Kısa Oyun MKT Aracılığıyla Bilkent’te!

Devlet Tiyatroları’nda oynanan Aziz Nesin’den Beş Kısa Oyun, okulumuzun yeni kulüplerinden Mizah ve Kültür Topluluğu aracılığı ile Bilkent’te tiyatro severlerle buluşuyor. Mizah ve Kültür Topluluğu’nun amacı; kültürel aktiviteleri Bilkent öğrencilerinin ayağına getirerek hem öğrencilere kültürel anlamda vizyon kazandırmak hem de döngüsel olarak kültürel vizyon gelişimine katkıda bulunduğu öğrenciler ile birlikte Bilkent’in ilk mizah ve kültür dergisini çıkarmaktır. Dergi ile ilgili çalışmalarına devam eden MKT, ilk dergi taslağını en kısa zamanda çıkarmayı planlıyor. Bilkent’in ilk mizah ve kültür dergisi olacak olan Tosbaa Dergisi için yazar ve karikatürist arayışlarına devam MKT Bilkentli öğrencilerden ilgi bekliyor. Bilkent mizahı ve kültürü diyebileceğimiz Bilkent kokan yazılar ve karikatürler için 20 Aralık’a kadar yazar ve karikatürist başvuruları açık.

dergi

Aziz Nesin’den Beş Kısa Oyun Hakkında;
Ankara’nın az sayıdaki alternatif tiyatro topluluğundan biri olarak yoluna devam eden Ankara Devinim Tiyatrosu’nun kurucusu ve yönetmeni Ahmet Yapar, bir süredir Ankara’da yayımlanmakta olan Bambu Tiyatro ve Edebiyat Dergisi’nin kurduğu Bambu Tiyatro için, Aziz Nesin’in beş kısa oyununu yöneterek, Ankara’da çok tanık olmadığımız hoş bir ortaklığa imza attı. Dergiciliklerini bilip takdir ettiğimiz fakat tiyatro yapma biçimlerine henüz aşina olmadığımız ekibin ilk oyunu “Aziz Nesin’den Beş Kısa Oyun”, bir sezon sonu sürprizi olarak bizleri bekliyor.

tiyatro
Oyunlar:
-Bir İnsan Başı Üzerine Üç Sesli Üzünç
-Bir Kadın İçin Düet
-Hazır Ol
-Sen Gara Değilsin
-Yaşasın Kavuniçi

Yazan : Aziz Nesin
Yönetmen : Ahmet Yapar
Oyuncular : Eylül Aykut, Uğur Nak, Rukiye Ateş, Ozan Demircioğlu, Bircan Muyan, Can Yılmaz
Yer : C Blok Amfi
Tarih : 8 Aralık 2014 Saat: 19:00
Bilet Ücreti : 5 TL

GE250/251: 40 Puan

Etkinlik sonunda oyuncular ve yönetmen Ahmet Yapar ile hem oyun üzerine hem de kendilerinin yazdığı Bambu Edebiyat Dergisi üzerine çay,kahve ve oralet eşliğinde kısa bir sohbet olacak.

Biletler ve Tosbaa Dergisi hakkında ayrıntılı bilgi için:

05363095332 (Kaan Akıncı)
05053527589 (Burak Ballı)
05546788895 (Celal Selçuk Karaca)

Leave a Reply

2 comments

  1. Irmak Yılmaz

    biletleri nereden alabiliriz acaba? bilkent üniversitesinde okumayanlar da katılabiliyor mu? teşekkürler

  2. ömer

    Biletler tükendi, yoğun talep olduğundan dolayı önceliği Bilkent öğrencilerine verdik. Ancak müsaitseniz bugün 19.00 uğrayın boş yerimiz olursa izleyebilirsiniz.
    Teşekürler.