Gelenek haline getirdiği ve her hafta gerçekleştirdiği tartışma etkinliklerinin yanı sıra bu dönem oldukça önemli konuk etkinlikleri de gerçekleştiren Politik Düşünce Kulübü; İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İran Büyükelçisi Alireza Bikdeli’nin ardından bu dönem ki 4. Konuk Etkinliğini yine son derece önemli bir siyasi figürü ağırlayarak gerçekleştiriyor.

Ak Parti kurucu üyesi, 58 ve 59. Hükümet Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Eski Refah Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili, Türkiye Partisi kurucusu Abdüllatif Şener 27 Kasım Perşembe günü saat 12:40’da Mithat Çoruh AMFİ‘de Politik Düşünce’nin konuğu olacak.

Sayın Şener; bu konferansta Ak Parti’nin kuruluş günlerini, bakanlık dönemlerini ve o günlerden bugüne dinamizmini yitirmeyen Türkiye-Ortadoğu ilişkileri hakkındaki görüşlerini paylaşacak.

Ak Parti saflarını terk ederek yeni bir parti kurmasının sebeplerini, Erdoğan’la ters düşmesinin perde arkasında yatanları ve daha birçok merak edilen konuyu Bilkentliler ile paylaşacak.

Şener konferansı sebebiyle bu hafta tartışma etkinliği gerçekleştirmeyecek olan Politik Düşünce Kulübü, 3, 10 ve 17 Aralık Çarşamba günleri yine son derece önemli konularla tartışma etkinlikleri serisine devam edecek.

Abdullatif Şener afiş

Leave a Reply