Bilkentli Genç Girişimciler ile Bir Kahvaltıdan Fazlası

Genç Girişimciler Kulübü artık gelenekselleştirmiş olduğu hafta sonu kahvaltılarında 27 Mart Pazar Günü Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticisi Erdem Erkul ile bir araya geliyor.

Erdem Erkul ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekirse; çalışma hayatına Türkport Elektronik Yayıncılık ve İletişim A.Ş de Kent Rehberi Muhabiri olarak başlayan Erkul, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmalarına hız kazandırmıştır.

2005 yılında ise en iyi e-devlet sitesi olmaya layık görülmüş aynı zamanda e-devlet ve bilişim portalı olma özelliğine sahip www.digitaldevlet.net web sitesini kurmuş olup aynı sitenin editörlüğünü yapmıştır. 2005 ve 2006 yıllarında ise Hacettepe Üniversitesi Toplam Kalite ve Stratejik Planlama Çalışmalarında koordinasyon görevlerinde bulunmuştur. E-Devlet, mobil devlet, e-belediye, stratejik planlama ve toplam kalite yönetimi, yeni kamu yönetimi, bilişim, Web 2.0 ve e-katılımcılık, stratejik yönetim konularında yayın ve çalışmaları olan Erkul, 2008-2009 akademik yıllarında doktora burslusu olarak Harvard Üniversitesi’nde bir proje sonucu kurulan ve Prof.Jane Fauntain’ın direktörlüğünde çalışmalarına devam eden National Center For Digital Government’ta çalışmalarda bulunmuştur.

Erdem Erkul, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri Anabilim dalında doktora tez çalışmalarına devam etmekte olup, Hacettepe Üniversitesi Strateji Geliştirme Kurulu, H.Ü YÖDEK Üyeliği, H.Ü EUA( Avrupa Üniversiteler Birliği ) Özdeğerlendirme Komisyonu üyeliği, Türkiye Bilişim Derneği-Kamu Bilgi İşlem Yöneticileri Birliği Yürütme Kurulu Danışmanlığı, TÜSİAD-Türkiye Bilişim Vakfı “e-tr Ödülleri” jüri üyeliği ve içerik danışmanlığı, Türkiye Bilişim Derneği Ankara Şubesi Kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu üyeliği, Bilişim Dergisi e-devlet editörlüğü, Türkiye Bilişim Vakfı Uzaktan Eğitim Platformu üyeliği, Avrupa Komisyonu Bilişim Portalı resmi olmayan uzmanlar komitesi üyeliği, Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Profesyonel Bilişim Dernekleri Konseyi TBD Temsilciliği, Türk-Amerikan Bilim Adamları Derneği (TASSA) üyeliği, Türkiye Okuyor projesi 2008-2010 Hacettepe Üniversitesi temsilciliği ve Dünya Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Akademisi, Bilimsel ve Teknik Komitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Editör Kurulu’ndaki görevine devam etmektedir.

2008-2010 Yılları Arasında Hacettepe Üniversitesi’nde Bilişim ve İletişim konularında Rektör Danışmanlığını yapmış olan Erkul; Kasım 2010 tarihinden itibaren Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticiliği görevine devam etmektedir.

Şayet sizler de kısaltılması oldukça zor olan bu özgeçmiş ile tanışmak, hafta sonunuzu böylesine önemli ve güzel bir kahvaltıyla renklendirmek istiyorsanız, sınırlı olan katılım için Genç Girişimciler Kulübü ile irtibata geçebilirsiniz. Üniversite’den gelecek katılımcılar için 09.40 servisi ile hareket edilecektir.

İrtibat : 535 413 32 52 (Muttalip Olgun, Kulüp Başkanı)

Leave a Reply