Çoğumuz derslerden bunaldığımız anlarda, yeni bir ortama girmek; hem eğlenmek hem de farklı alanlarda kendimizi geliştirmek isteriz. İşte, Bilkent Pazarlama & Reklamcılık Kulübü(MAD) de bu amaçlar çatısı altında kuruldu. Kulüp, samimi bir ortamda hem pazarlama ve reklamcılık hakkında belirli bilgi birikimine sahip olmayı; hem de eğlenmeyi vaat ediyor. 2001 yılında kurulan topluluk, alanlarında üniversite içerisinde özelleşmiş tek topluluk olma sıfatıyla farklı alanlardan pek çok üyeye ulaşarak çalışmalarını genişletti.

MAD’ın misyonu, düzenlediği etkinlikler yoluyla, pazarlama ve reklamcılık sektörü hakkında öğrencilerin fikir sahibi olmasını sağlamak. Bunu gerek sektörün ileri gelen reklamcılarını, gerekse reklamların ünlü yüzlerini konuk ederek gerçekleştiriyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz senelerin etkinliklerinde, değerli reklamcılardan Özgür Abacı, Kağan İşmen ile Haluk Sicimoğlu’nu; ünlü reklam yüzlerinden Erdem Yener’i ve Bilkent Sinema Topluluğu ile birlikte, “Patlak Sokaklar” film ekibini misafir etti. Düzenledikleri partileri ve sektörle ilgili eğitimlerini de unutmamak lazım.

Topluluk, her sene “MADAwards” adı altında bir reklam ödül töreni hazırlıyor. 2009 yılında başladıkları Reklam Ödülleri’nin bu sene 5.si gerçekleşecek. En iyi reklamların ödüllendirildiği törende, ilk adım olarak Bilkent öğrencilerinin de katılımıyla o senenin reklamları belirleniyor. Reklam adayları kesinleştikten sonra, Bilkentliler tarafından oylanıyor. Birinci seçilen reklamların, firmalar ile ajanslarının bir araya geldiği törende, en iyiler ödüllendiriliyor. Geçtiğimiz senelerde, Mustafa Sandal, Memet Ali Alabora ve Ozan Güven ile ünlü reklamcılardan Şirin Ediger Bayülgen ve Haluk Sicimoğlu gibi isimler konuk edildi

Video aracılığıyla tanıtımlarını yapan kulüp, her dönem öncesinde farklı temalarda tanıtım filmleri hazırlıyor. Bu dönem için ise, “MAD” adından yola çıkarak, “Mad Men” dizisine atıfta bulunan bir tanıtım filmiyle çıktılar karşımıza: http://vimeo.com/49962764

Bilkent Üniversitesi’nin en yaratıcı ve yetkin kulübü olmayı vizyon edinen Bilkent Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü, önümüzdeki dönemlerde de çarpıcı etkinlikler ve söyleşilerle karşımıza çıkmaya devam edeceğe benziyor. Eğer siz de yapılan etkinliklerinden haberdar olmak veya bu topluluğun bir parçası olmak istiyorsanız, topluluğu Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz:
http://www.facebook.com/madbilkent

Leave a Reply