Signature

Bilkentli şiir yazarlarını yeni bir heyecan bekliyor! Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi, bu yıl ’49.Kütüphane Haftası’ kapsamında, öğrenciler için bir şiir yarışması düzenleyecek. Konu ve üslup seçiminin serbest olacağı yarışmada, katılımcıların tek yapmaları gereken kütüphane temalı bir şiir hazırlamaları. Katılımcılar, bu temayı diledikleri açıdan ele alabilecekler.

Kitapları, dünyaya açılan kapılar olarak düşünmek pek de yanlış olmaz. Kütüphaneler de bize bu çeşitli kapılara erişimi kolaylaştıran, halkın her kesimine bu kapıların ulaşmasını sağlayan bir araç. Kimimiz için kütüphane arkadaşlarımızla gülüp eğlendiğimiz, huzur bulduğumuz sıcacık bir ortam iken, kimimiz için dış dünyadan bir kaçış deliğidir; bazılarımız için kendimizi yeniden bulduğumuz bir diyar, bazılarımız için ise en tatlı uykularımızın yeridir.

Peki kütüphane sizin için ne ifade ediyor? Düşünce, fikir veya beklentileriniz, kütüphanemizin gelişimi açısından da çok değerli olacaktır. Eğer siz de bu etkinliğe katılmak istiyorsanız, şiirlerinizi 25 Mart Pazartesi günü, saat 17.00’ye kadar, kutuphanehaftasi@bilkent.edu.tr adresine gönderebilirsiniz. Yarışmayı kazanan şanslı kişi, 2 Nisan Salı günü, saat 12.30’da Merkez Kampüs Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan törende açıklanacak ve 100TL’lik D&R hediye çekinin sahibi olmaya hak kazanacak. Tüm şiirseverlere, şiirlerini sergileyerek kendilerini ispatlayacakları bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ederim.

Leave a Reply