Okan Müderrisoğlu / C Blok Amfi

GazeteBilkent’in öncülüğünde düzenlenen gazetecilik eğitimleri tüm hızıyla sürüyor. Etkinliğin üçüncü seminerinde, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, 22 yıllık gazetecilik tecrübesiyle sektör hakkında genel bilgiler verdi.

(Solda) Okan Müderrisoğlu.

Sunumunda yayın ve idari ekiplerin görevleri ve medyanın tanımı üzerinde duran Müderrisoğlu, Ankara’nın gazetecilikteki önemini ve gazetecilik mecrasının her alandan bireylere açık olduğunu vurguladı. Hayat-Haber-Gazete üçgeninden bahsederek, “Hayatın olduğu her yerde haber; haberin olduğu her yerde ise gazeteci vardır.” diyerek gazeteciliğin hayatın içinden bir meslek olduğuna değindi. Seminer boyunca katılımcıların dikkatini çekebilmek için çeşitli fıkra ve hikâyelerle sunumuna renk katan Müderrisoğlu, gazeteciliğin özveri isteyen bir meslek olduğuna dikkat çekti. Seminer sonunda ise katılımcıların merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

Arada da salon dışında öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve bizimle olduğu her anı dolu dolu geçiren sayın Müderrisoğlu’na teşekkür ederiz.

 Genel Yayın Yönetmeni Esin Batak, Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Spor Birimi Editörü Hüseyin Caner Batak

Leave a Reply