.

Doğan Medya ve Yayın grubuna ait Hürriyet Gazetesi, üniversite öğrencilerine özel Hürriyet Kampüs eki ile birlikte geçtiğimiz hafta Bilkent Üniversite’sine, özel promosyonuyla beraber hızlı bir giriş yaptı. Arkadaşımız Mehmet Aybaş tarafından geçen hafta pazartesi dağıtılmaya başlanan Hürriyet ve Hürriyet Kampüs, öğrenciler arasında oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. İlk hafta promosyonlu olması sebebiyle gazetelerden ücret alınmadığını belirten Mehmet, ilk haftadan sonra asıl satış zamanında gerekli ilgiyi bulamayacağından duyduğu endişeyi belirtmişti; ancak, endişesinin aksine; bu pazartesi paralı satışa başlayan Mehmet ilgiden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“İnsanlara ilk haftadan sonra satış yapacağımı söylediğimde pek ilgilenmediler, daha doğrusu ilgilenenler benim günlük satış rakamımın oldukça altındaydı. Genellikle arkadaşlarım ve birkaç sekreterle anlaşmıştım. Pazartesi satışa başladığımda gördüğüm olağanüstü ilgi karşısında ben de çok şaşırdım. Sadece 1,5 saatte 60 tane gazete bitirmiştim ve hala gazete verebileceğim bir sürü arkadaşım ve öğretim üyesi vardı. Günlük satış hedefim 50 olmasına rağmen, salıdan itibaren ben her gün 70 gazete satıyorum. Teknoloji, özellikle bizim okulumuzda oldukça yaygın. İnsanlar genelde gazetelerini tablet bilgisayarlar ya da akıllı telefonlarında okurken, okula gazetenin kendisinin gelmesi ve satışının beklenmesi aslında bir riskti; ancak, sayfaların ardı ardına çevrilmesinin ve çay – kahve keyfi esnasında gazete okunmanın tadı hiçbir tablet bilgisayarla veya akıllı telefonla karşılaştırılamaz. Kimisi okumak, kimisi sadece magazin eki, kimisi de sadece bulmacası için aldı. Ama sonuçta gazeteyi belirli bir kısmı için almış olsa da en azından ana gazetenin başlığına ve altındaki küçük haberlere gözü ilişti, az da olsa gündemden haberdar oldu. Günümüz üniversitelilerin büyük bir kısmı gazeteyi çok verimli okumuyorlar; ancak, Hürriyet’in bu politikası sayesinde kampüste artan bir çoğunlukla gazete okunmaya başlandı. Özellikle satışını gerçekleştirdiğim İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri, gazetede okuduklarıyla derslerinde daha verimli olmaya başladıklarını bildirdiler.”

Önümüzdeki pazartesiden itibaren Gazete Bilkent’le de işbirliği yapacak olan Hürriyet Kampüs, Hürriyet Gazetesi ile birlikte sadece 50 kuruş. Hafta içi her gün Mehmet arkadaşımızı A ve T binasının önünde ve içinde bulabilirsiniz.

Leave a Reply