Bilkent Üniversitesi’nin internet üzerinden yayımlanan gazetesi GazeteBilkent, tam üç yıldır çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bu yıl büyük bir gazetecilik eğitimi organizasyonuyla döneme merhaba diyecek olan gazetemizin eğitim hazırlıklarından ve bu hazırlıkların arka planından bahsedelim.

Hazırlıklara, yaz aylarında gazetelerin Ankara temsilcilikleriyle konuşulmasıyla başlandı. Bu süreç burada yazıldığı gibi kolay olmadı tabii ki. Uzun telefon görüşmeleri ve mail trafiği sonucunda söz konusu gazeteler ve Tempo Dergisi ile anlaşmaya varıldı. GazeteBilkent Genel Yayın Yönetmeni Esin Batak’ın katılımcılarla yüz yüze görüşerek detayları kesinleştirmesi ile hazırlıkların en önemli kısmı geride kaldı. Daha sonra, GazeteBilkent ekibi ile beraber eğitim planı çıkarılarak; yerler ayarlandı ve eğitim programımızda konuşacak katılımcılardan teyit alındı. Son olarak, geriye etkinlik için afişlerimizin ve el ilanlarımızın basılması, stantlarımızın açılması, bilet satışlarımızın başlaması kaldı. İlk etapta 100 katılımcı olarak ayarlanan kontenjan, talep fazlalığı nedeni ile 150 kişiye çıkarıldı. Bilet satışlarımız Speed Cafe, Doğu Kampüs, A ve B binalarının önünde; 15-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Eğitim programımız 31 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır. İlgi gösteren herkese buradan teşekkürlerimizi iletirken, kaçıran arkadaşlar adına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. İlerleyen dönemlerde bu eğitimin tekrarlanmasını istiyoruz. Umarım bu eğitim tekrarlanır ve kaçıranlar ya da gelmek isteyip geç kalan arkadaşlara da yeni bir fırsat doğar. Bizim yanımızda olup destek veren herkese teşekkürlerimizi iletir, desteklerinin ve takiplerinin devamını dileriz.

A binası önündeki standımızı kapatmadan önce son bir görüntü:

Leave a Reply