Bilkent Quidditch Topluluğu Etkinliklerine Başlıyor: Gelin Birlikte Uçalım!

12027321_1629813743944904_4449938069124574938_o

Şüphem yok ki; birçoğumuz Harry Potter kitaplarını okumuş ya da filmlerini izlemişizdir. Oradaki Quidditch oyununu ise oynamayı hayal etmemiş, rüyalarında o süpürgenin üzerinde uçmamış veya snitchi yakalamamış olanlar olabileceğini sanmıyorum. Ama maalesef muggle dünyasında yaşayan insanlarız ve ne uçan süpürgelerimiz var, ne de kendiliğinden uçan altın bir topumuz…

İşte muggle quidditch de tam da bu noktada devreye giriyor. Quidditch oynamak için büyücü olmanıza gerek yok! Kısaca özetlemek gerekirse; süpürgeler üzerinde koşarak oynanan bu oyunda kovalayıcılar Quaffle’ı birbirine atarak değişik yüksekliklerdeki çemberlerden geçirme yoluyla sayı yapmaya çalışıyor, vurucular Bludger ile rakip kovalayıcıları ve vurucuları vurarak onları oyundan düşürmeye çalışıyor, tutucular kendi çemberlerine gelen topları engelleyebilirken aynı zamanda kovalayıcı rolünü de üstleniyorlar. Son olarak; arayıcılar ise snitch koşucusu adı verilen kişinin belindeki snitchi alıp maçı bitirmek ve alınan fazladan puan ile takımlarına maçı kazandırmaya çalışıyorlar.

Dünya’da hızla yayılan ve Türkiye’de de üniversitelerde yaygınlaşmaya başlayan bu spor artık Bilkent’te! Bilkent Quidditch Topluluğu olarak bu büyülü dünyaya dalarken sizi de aramızda görmek istiyoruz. 17 Eylül Perşembe günü saat 17.40’ta SA binası Z-18’de yapacağımız tanışma toplantısı ve ardından yapacağımız gösteri maçı ile bize katılabilir, her Cuma ve Pazar günü yapacağımız antrenmanlarımıza gelerek bu ultra-keyifli sporu yapma fırsatını bulabilirsiniz. Önceden Quidditch oynamadım diye endişe etmeyin, kuralları genel hatlarıyla öğrenip bir süpürge alıp sahaya atladıktan Quidditch’in en iyi oynayarak öğrenildiğini siz de göreceksiniz. Gelin birlikte uçalım!

Not:  Lütfen spor kıyafetlerinizi yanınızda getirin.

Facebook: https://www.facebook.com/BilkentQT

Twitter: https://twitter.com/bilkentqt

Leave a Reply